Dyrekcja

Studiowała psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz socjologię mediów i kultury popularnej w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego. Jej pola specjalizacji to zarządzanie zmianą, kultura organizacyjna, employer branding, transformacja cyfrowa, projektowanie doświadczeń użytkowników i marketing cyfrowy.
Współpracowała z wieloma instytucjami i firmami, wspierając ich rozwój, m.in. z Aktan Polska, Crédit Agricole, Michelin, Capgemini, Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Urzędem Miasta Krakowa czy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Humanistyczne wykształcenie sprawia, że bliskie są jej metodologie projektowania zorientowane na ludzi (Human Centered Design), które umożliwiają wypracowanie rozwiązań wnoszących realną wartość dla całych ekosystemów.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej. Z KBF związany od 2002 roku. W tym czasie pracował przy tworzeniu od podstaw wielu nowych projektów wdrażanych w KBF. Jest odpowiedzialny za koordynację planowania i rozliczania budżetu KBF.
Zajmuje się analizami dotyczącymi wszystkich aspektów funkcjonowania instytucji. Sprawuje nadzór nad procesami finansowymi i prawnymi wewnątrz KBF oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. Kontroluje kwestie związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz zarządzaniem projektami prowadzonymi przez KBF.

Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym, ze szczególnym uwzględnieniem marketingu terytorialnego. Z KBF związana od 2010 roku. Przez wiele lat związana z marketingiem w kulturze; jej szczególne pola specjalizacji to design, praca projektowa i koncepcyjna. W KBF tworzy i wdraża strategie marketingowe instytucji i projektów przez nią realizowanych w zakresie: kreacja, design, PR, digital i współpraca biznesowa.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z KBF związana od 2019 roku. Od kwietnia 2022 roku na stanowisku Głównej Księgowej KBF.

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Menedżerka kultury i literaturoznawczyni, z KBF związana od 2019 roku. Współtwórczyni projektów literackich i edukacyjnych zespołu Krakowa Miasta Literatury UNESCO, m.in. ogólnopolskiej akcji Czytaj PL, programów wsparcia dla twórców i wydawców, inicjatywy na rzecz upowszechniania czytania „Supermoc książek” oraz cyklu warsztatów dla dzieci „Literackie Chwile w Pałacu Potockich”. Przez wiele lat związana z krakowskimi instytucjami kultury jako dyrektorka sieci księgarń muzealnych. Dużo czyta, lubi ludzi i uważa, że kultura musi być dostępna.