Przejdź do treści

Deklaracja dostępności

Krakowskie Biuro Festiwalowe zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do KBF Kraków.

  • Data publikacji strony internetowej:
    2020-08-01.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:
    2020-08-01.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niespełnione wymagania

  • Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchychGrafiki nie zawierają tekstów alternatywnych dla osób słabowidzących. Filmy nie zawierają audiodeskrypcji dla osób z dysfunkcją wzroku.

Powody braku spełaniania wymagań

  • Poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia:
2020-09-18.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji:
2024-12-19.

Skróty klawiaturowe

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest
Barbara Zając,

barbara.zajac@kbf.krakow.pl
. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu

604 483 402
. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Wygrana

ul. Wygrana 2
30-311 Kraków

Parking

  • Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
  • Miejsca parkingowe są pomalowane na niebiesko i prawidłowo oznakowane.
  • Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 10 metrów.
  • Parking jest bezpłatny dla osób posiadających kartę parkingową.
  • Miejsca parkingowe znajdują się przed i za budynkiem za szlabanem (otwieranym za zgłoszeniem w recepcji)

Pies asystujący

  • Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
  • Zapewniamy wodę dla zwierzaka.

Wejście do budynku

  • Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
  • Stopnie są oznaczone kontrastowo.
  • Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
  • Otwierają się na zewnątrz.
  • Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
  • Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
  • Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
  • Drzwi są przeźroczyste i są kontrastowo oznaczone.
  • Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
  • Wewnątrz, przed wejściem znajduje się recepcja, osoby w niej siedzące mogą zawsze pomóc w razie potrzeby.

Przestrzeń za wejściem

  • Recepcja za wysoką ladą, znajduje się naprzeciw wejścia do budynku. Pozostałe pomieszczenia są przeznaczone dla tylko dla pracowników.
  • Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
  • Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
  • Punkt obsługi znajduje się naprzeciw
  • Punkt obsługi wyposażony jest w pętlę indukcyjną.
  • W punkcie obsługi dostępna jest usługa tłumaczenia na język migowy.

Ciągi poziome

  • Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.

Ciągi pionowe

  • Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów

Schody

  • Stopień ma wysokość 17 centymetrów.
  • Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
  • Stopnie są oznaczone kontrastowo

Pomieszczenia

  • Około 50% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.

Łazienka

  • Nie mamy dostępnej toalety.

Pałac Potockich

Rynek Główny 20
31-008 Kraków

DOJAZD

Parking – Plac Wszystkich Świętych 5 (wjazd tylko od ul. Poselskiej)

obok klasztoru Franciszkanów

parking czynny: poniedziałek – sobota 7:00 – 22:00, niedziela 9:00 -22:00

Komunikacja miejska: przystanek Plac Wszystkich Świętych

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHU

Wejście do budynku: niski próg, szerokie drzwi. W budynku brak windy. Strome schody. Toalety nie są dostępne dla osób na wózkach.

Do holu głównego prowadzi kamienna klatka schodowa. Drzwi znajdują się po lewej stronie od najwyższego stopnia. Hol to kwadratowe pomieszczenie o wielkości ok. 64 m2. Po lewej stronie od wejścia, znajdują się przeszklone drzwi prowadzące na krużganki, z których można dostać się do części wystawowej oraz biurowej.

Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych od strony ul. Brackiej (oznaczenie pionowe)

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Wraz ze Stowarzyszeniem Dobrze przygotowaliśmy audiodeskrypcję obiektu, czyli dokładny opis przestrzeni, co pozwala na poruszanie się po Pałacu osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Pliki do pobrania:

Palac-Potockich_opis-tekstowy.docx

Palac-Potockich_opis-audio.mp3

Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHU

W budynku dysponujemy pętlą indukcyjną stanowiskową w recepcji na I piętrze. Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online (aplikacja MIGAM.PL). Przy wybranych wydarzeniach korzystamy z usług tłumacza Polskiego Języka Migowego. Wybrani pracownicy przeszli kurs podstaw PJM w Polskim Związku Głuchych – Oddział Małopolski.

Apteka Designu

ul. Kopernika 19A
31-501 Kraków

Dojazd: Z racji położenia w samym centrum historycznego Krakowa, najdogodniejszy dojazd zapewnia komunikacja miejska. Najprostsza i najkrótsza droga prowadzi od ulicy Grzegórzeckiej. Przystanek tramwajowy “Hala Targowa” znajduje się około 650 metrów od lokalizacji.

W przypadku podróży taksówką lub własnym samochodem można się zatrzymać na parkingu przy ulicy Śniadeckich (wjazd od ulicy Kopernika).

Pod Halę Targową kursują tramwaje linii: 1, 17, 19, 22 i autobusowe 184. Aktualną listę linii tramwajowych można znaleźć na stronie mpk.krakow.pl w zakładce “Rozkłady”. Nad Halą Targową znajduje się przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHU:

Budynek jest ogólnodostępny, bez schodów i podjazdów mogących stanowić barierę dla osoby na wózku. W budynku znajduje się winda. Wejście do budynku z dwóch poziomów.

Toaleta nie jest dostępna dla osób na wózkach.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Na stronie: https://kbf.krakow.pl/aktywnosci-articles/apteka-designu/ znajduje się opis budynku w wersji tekstowej i audio dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHU

W budynku dysponujemy pętlą indukcyjną stanowiskową. Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online poprzez stronę kbf. Przy wybranych wydarzeniach korzystamy z usług tłumacza Polskiego Języka Migowego. Wybrani pracownicy przeszli kurs podstaw PJM w Polskim Związku Głuchych – Oddział Małopolski. Na stronie: https://kbf.krakow.pl/aktywnosci-articles/apteka-designu/ znajduje się film informacyjny o Aptece w PJM.

Kopernika 15B

ul. Kopernika 15B
31-501 Kraków

DOJAZD

Najdogodniejszy dojazd do Apteki Designu zapewnia komunikacja miejska. Najprostsza i najkrótsza droga prowadzi od ulicy Grzegórzeckiej. Przystanek tramwajowy “Hala Targowa” znajduje się około 650 metrów od Apteki Designu.

W przypadku podróży własnym samochodem można się zatrzymać na parkingu przy ulicy Śniadeckich (wjazd od ulicy Kopernika).

Pod Halę Targową kursują tramwaje linii: 1, 17, 19 i 22. Aktualną listę linii tramwajowych można znaleźć na stronie mpk.krakow.pl w zakładce “Rozkłady”. Kierując się od przystanku Hala Targowa można przejść przez przejście dla pieszych i idąc ul. Blich wzdłuż wiaduktu, dojść do ul. Kopernika, następnie skręcić w prawo i kierując się wciąż ul. Kopernika dojść do kościoła Niepokalanego Poczęcia (po prawej stronie), wejść na jego teren i ominąć go prawą stroną i wychodzimy na tyły ulicy Kopernika – przed nami po lewej stronie znajduje się budynek Apteki Designu (za nim znajduje się duża łąka).

Z przystanku Poczta Główna(tramwaje linii 1, 3, 10, 24, 52), idziemy ul. Westerplatte, skręcamy w ul. Kopernika, następnie przechodzimy pod wiaduktem kolejowym, przechodzimy dalej i po kilkuset metrach dochodzimy do znajdującego się po prawej stronie kościoła Niepokalanego Poczęcia, następnie należy wejść na jego teren i ominąć go prawą stroną i wychodzimy na tyły ulicy Kopernika – przed nami po lewej stronie znajduje się budynek Apteki Designu (za nim znajduje się duża łąka).

Z obydwu przystanków spacer zajmie max. 10 min.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHU

Budynek przeznaczony na pomieszczenia biurowe dla pracowników. Nie jest miejscem ogólnie dostępnym. Wejście do budynku: 10 schodów, kamienna poręcz po prawej stronie, szerokie drzwi, otwierane na zewnątrz. Po lewej stronie znajduje się domofon. W budynku brak windy. Strome schody. Toalety nie są dostępne dla osób na wózkach.

Do holu głównego prowadzi wiatrołap. Na wprost znajdują się drzwi (otwarte w godzinach pracY0prowadzące do pomieszczeń biurowych., po prawej stronie znajdują sie schody prowadzące do pomieszczeń biurowych na pierwszym piętrze. Drzwi znajdują się po lewej stronie od najwyższego stopnia. Hol to kwadratowe pomieszczenie o wielkości ok. 64 m2. Po lewej stronie od wejścia, znajdują się przeszklone drzwi prowadzące na krużganki, z których można dostać się do części wystawowej oraz biurowej.

Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych od strony ul. Brackiej (oznaczenie pionowe)

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHU

W budynku nie dysponujemy pętlą indukcyjną stanowiskową. Możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online (aplikacja MIGAM.PL).

Aplikacje mobilne

  • KBF Plus – https://kbf.krakow.pl/program-lojalnosciowy/

Dodatkowe informacje

  • Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://kbf.krakow.pl/informacja-w-etr/
  • Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://www.youtube.com/watch?v=_Do9Yr1p6hI
  • Deklaracja dostępności została przygotowana w
    Generatorze Deklaracji Dostępności..

Wspierają nas

Miasto Kraków
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter