Przejdź do treści

Dostępność

KBF jest instytucją otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Do potrzeb osób z niepełnosprawnościami staramy się dostosowywać przestrzenie zarządzanych przez nas budynków oraz organizowane przez nas wydarzenia. Na stronach internetowych naszych wydarzeń znajdziesz szczegółowe informacje.

W przypadku szczególnych potrzeb lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas.

Koordynator dostępności
Barbara Zając
mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl
telefon/sms: +48 604 483 402 lub +48 12 354 27 31

 

KBF: PARTNERSTWO NA RZECZ DOSTĘPNOŚCI

13 listopada 2019 roku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju podpisaliśmy „Partnerstwo na rzecz dostępności”. Sygnatariusze dokumentu kierują się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążą do wyrównania szans i dostępu wszystkich obywateli do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji. Dlaczego my? Jesteśmy instytucją odpowiedzialną społeczną i otwartą na potrzeby wszystkich odbiorców. Staramy się tworzyć szereg udogodnień dla osób z utrudnionym dostępem do kultury i przy organizowanych przez nas wydarzeniach dążymy do pełnej dostępności. Dbamy również o to, by podczas organizowanych przez nas wydarzeń działały wyznaczone strefy dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dla rodziców z dziećmi.

KBF: MIEJSCEM PRZYJAZNYM SENIOROM

5 grudnia 2019 roku KBF otrzymało nagrodę Miejsca Przyjaznego Seniorom z rąk prezydenta Andrzeja Kuliga. Certyfikat jest przyznawany na trzy lata (2020-2022).
Inicjatywa organizowana przez Samorząd Województwa Małopolskiego i Gminę Miejską Kraków ma na celu wyróżnienie miejsc przyjaznych seniorom oraz promowanie działań instytucji i organizacji, które oferują produkty, usługi i zniżki przygotowane z myślą o seniorach, charakteryzują się odpowiednim sposobem obsługi oraz architekturą dostosowaną do potrzeb osób starszych.

 

Korzystaj z kultury ze zniżką!

*Bilety ulgowe -30% – emeryci, renciści, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, studenci do 26. roku życia, uczniowie szkoły podstawowej, liceum, technikum z ważną legitymacją
* Krakowska Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym -70% (zniżka liczona od ceny biletu normalnego); przy zakupie weryfikacja karty

Ze zniżek skorzystać można podczas zakupu biletów w jednym z 8 punktów InfoKraków:

  • ul. Szpitalna 25
  • ul. Józefa 7
  • ul. św. Jana 2
  • Pawilon Wyspiańskiego (plac Wszystkich Świętych 2)
  • ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17)
  • Sukiennice (Rynek Główny 1/3)
  • Powiśle 11 (ul. Powiśle 11)
  • Zgody 7 (os. Zgody 7)

 

KBF: DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Wygrana 2
Dojazd: możliwość skorzystania z parkingu (do uzgodnienia, tel. +48 12 354 25 00), dojazd komunikacją miejską: przystanki: Rondo Grunwaldzkie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Osiedle Podwawelskie (pętla)
Wejście do budynku: próg przed wejściem, możliwość skorzystania z domofonu i poproszenia o pomoc
Recepcja znajduje się naprzeciwko wejścia do budynku
Toaleta nie jest dostępna dla osób na wózkach
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Brak pętli indukcyjnej. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

Centrum Kongresowe ICE Kraków: informacja o dostępności budynku znajduje się TUTAJ w zakładce Dostępność.

Pawilon Wyspiańskiego (plac Wszystkich Świętych 2)
Dojazd: Parking – Plac Wszystkich Świętych 5 (wjazd tylko od ul. Poselskiej) obok klasztoru Franciszkanów.
cena: 80 zł/doba lub 8 zł/h
parking czynny: poniedziałek – sobota 7:00 – 22:00, niedziela 9:00 -22:00
Komunikacja miejska: przystanek Plac Wszystkich Świętych, ok. 100 metrów od budynku
wejście od ul. Grodzkiej: brak progów, szerokie drzwi
wejście od pl. Wszystkich Świętych: stopnie, brak podjazdu dla wózków
W budynku znajduje się winda. Toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową na parterze budynku. Toaleta na I piętrze (przy sali konferencyjnej) nie jest dostępna dla osób na wózkach.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Brak pętli indukcyjnej. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

Powiśle 11
Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Toalety (płatne) na zewnątrz budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe. UWAGA! Aby dostać się do samego budynku, trzeba pokonać strome schody. Osoby poruszające się na wózkach mogą skorzystać z podjazdu.
Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

Informacje o poszczególnych obiektach festiwalowych/wydarzeniowych znajdują się na odpowiednich stronach internetowych wydarzeń.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter