Powrót

Apteka Designu

PROGRAM

PROJEKTANCI i PROJEKTANTKI

INFORMACJE PRAKTYCZNE

KONTAKT

PROGRAM

PROJEKTANCI i PROJEKTANTKI

INFORMACJE PRAKTYCZNE

KONTAKT

 

Apteka Designu to żywe laboratorium rozwiązań dla miast

w sercu Wesołej – historycznej krakowskiej dzielnicy, która przechodzi transformację z typowo szpitalnego terenu w tętniącą życiem przestrzeń działań kreatywnych. W dawnym aptecznym budynku, niegdyś miejscu przygotowania i dystrybucji leków, projektanci, artyści i entuzjaści mogą realizować dziś swoje pomysły i testować innowacyjne rozwiązania.

  • Apteka Designu została otwarta 26 września 2023 roku.

Apteka Designu na Wesołej jest miejscem spotkań i współpracy środowiska designerów, ale efekty ich działań przyniosą owoce zarówno dla dzielnicy, jak i dla mieszkańców  – podkreśla dyrektorka KBF Carolina Pietyra.

Czym dla nas jest Design?

[ design – projektowanie – proces projektowy ]

to kreatywne podejście do wyzwań, jakie stawia nam rzeczywistość. To sposób myślenia i działania, który zakłada, że dla każdego problemu – a zarazem wyzwania – znajdziemy rozwiązanie, angażując jego adresatów i wiedzę ekspercką oraz przeprowadzając odpowiednie testy. Taki proces pozwala tworzyć rozwiązania adekwatne, funkcjonalne, praktyczne i estetyczne.

Designerzy

W ramach Programu Pracowni i Co-workingu projektanci/tki i badacze/ki mogą korzystać z przestrzeni Apteki, realizować swoje pomysły, prototypować i testować nowe rozwiązania, angażując się jednocześnie w działania na rzecz rozwoju Wesołej. To doskonała okazja do budowania nowych połączeń lokalnych, krajowych i międzynarodowych oraz wzmacniania pozycji środowiska projektowego w Krakowie.

Poznaj ich!


Obserwatorium Trendów dla Kultury (OTK) 

Apteka Designu korzysta z rekomendacji, działań i kierunków rozwoju wskazanych w badaniach i projektach badawczo-rozwojowych realizowanych przez OTK. Jednocześnie rezydenci Apteki Designu współtworzą w tych projektach rozwiązania, prototypy i testy, wypracowując innowacyjne rozwiązania dla miast.

Dowiedz się więcej o działalności OTK.


Odwiedź naszą czytelnię!

Chcesz wiedzieć więcej o projektowaniu, architekturze, wzornictwie przemysłowym, naukach o przyszłości, partycypacji? Szukasz miejsca do pracy bądź cichej przestrzeni do spędzenia wolnego czasu?

Jesteśmy otwarci: poniedziałek, środa,  piątek: 9.00 – 15.00, wtorek, czwartek: 9.00 – 18.00 oraz weekendy – podczas wydarzeń (jeśli drzwi są zamknięte, skorzystaj z domofonu – czytelnię znajdziesz pod numerem 1).


Co u nas w 2025 roku?

W 2025 roku zapraszamy na cztery kwartalne bloki tematyczne:

  • „Kosmos – Przyszłość”,
  • „Projektowanie przestrzeni”,
  • „Mniej = Inaczej”,
  • „Wzorcownia – trendy i szkolenia”.

Czekają Cię liczne warsztaty i dyskusje, projekty badawcze, szkoleniowe i społeczne, spotkania z designerami i warsztaty partycypacyjne. Dowiedz się więcej i zobacz nasz aktualny program.

Zapraszamy do Apteki Designu – gdzie przyszłość projektowania staje się rzeczywistością.


Zobacz podsumowanie prowadzonego w Aptece Designu w latach 2023-2024 procesu partycypacyjnego.

Pobierz prezentację

 

Proces partycypacyjny na Wesołej w latach 2023-2024

PROJEKTANCI I PROJEKTANTKI

NIOH NIOH

NIOH NIOH

Innowacyjne studio projektowania i prototypowania, tworzone przez Filipa Czaplę i Joannę Rudzińską (RudzińskaDesign), specjalizuje się w przekształcaniu pomysłów w finalne produkty, stawiając na slow-tech i kreatywne rozwiązania. W Aptece Designu twórcy wdrażają swoje podejście do designu i technologii poprzez projektowanie obiektów, które nie tylko odpowiadają na potrzeby użytkowników, ale dzięki potencjałowi interakcji wzbudzają także ich radość.

 

Więcej na: niohnioh.com

SLOT Kraków

SLOT Kraków

Duet dyrektorski Ola Zając i Marta Sztwiertnia odpowiada za Biuro Programowe SLOT Art Festivalu. Organizują wydarzenia, budują społeczności, popularyzują dziedzictwo kulturowe. W Aptece Designu wprowadzają domową atmosferę poprzez wydarzenia bazujące na community experience designie (CXD) i technikach DIY. Angażują lokalną społeczność w dzieło wspólnego tworzenia dzielnicy Wesoła.

 

Więcej na: SLOT Kraków

Zofia Hernas

Zofia Hernas

Projektantka wzornictwa, usług i strategii, skupiona na tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. Specjalizuje się w identyfikowaniu potrzeb użytkowników oraz empatycznym podejściu w procesach projektowych. W swojej pracy wykorzystuje takie metody, jak design thinking, service design i futures design. W Aptece Designu realizuje projekty z dziedziny komunikacji, koncentrując się na zrozumieniu odbiorców i budowaniu wartościowych rozwiązań.

 

Więcej na: zofiahernas.com

Samuel Nowak

Samuel Nowak

Kulturoznawca i medioznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (doktorat w 2012 roku). Przebywał na stypendiach i odbywał staże naukowe w uniwersytetach Antwerpskim i Nowojorskim oraz w londyńskich uczelniach King’s College i Goldsmiths. Założyciel agencji Critico. Specjalizuje się w projektowaniu kampanii społecznych i politycznych, storytellingu i popularyzacji nauki. W Aptece Designu pracuje nad stworzeniem nowej narracji dla dzielnicy Wesoła, współtworząc markę nowej kreatywnej przestrzeni Krakowa.

 

Więcej na: critico.com.pl

Unformica

Unformica

Studio projektowe Michała Wróbla i Kuby Ryznara, łączące pasję do grafiki, typografii, sztuki ulicznej i ilustracji. Ich projekty czerpią z wspólnych zainteresowań i doświadczeń. W Aptece Designu wspólnie kreują przestrzeń inspirującą do działania i promującą wartości wspólnotowe; dążą do poprawy estetyki i funkcjonalności otoczenia.

 

Instagram: Unformica Studio

Lee Bros

Lee Bros

„One man army” w świecie produkcji filmowej, Paweł Liber realizuje projekty o różnorodnej tematyce: łączy przy tym świeże spojrzenie z klasycznymi wartościami. Ukończył kulturoznawstwo, specjalizuje się w antropologii kultury. W Aptece Designu dokumentuje proces powstawania dzielnicy kreatywnej Wesoła, przybliżając jej idee poprzez medium filmowe.

 

Instagram: lee.bros

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek

Instytucja gromadząca jedną z największych na świecie kolekcji historycznych zabawek. Od początku funkcjonuje jako miejsce twórczej pracy, dialogu i budowania kompetencji społecznych. W Aptece Designu organizuje wystawy i warsztaty dla dzieci oraz rodzin, wzmacniając relacje i promując kulturę zabawy.

 

Więcej na: muzeumzabawekrakow.pl

Grupa Robocza

Grupa Robocza

Interdyscyplinarny zespół projektowy realizujący projekty z zakresu designu – od projektowania społecznego i cyfrowego po UX design, projektowanie usług oraz wdrażanie rozwiązań. Członkowie grupy dzielą się wiedzą podczas wykładów i wydarzeń branżowych. W Aptece Designu rozwijają m.in. projekty Agrocybernetyki i Społecznej Misji Kosmicznej, angażując się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla społeczności.

 

Więcej na: gruparobocza.org

Studio Widok

Studio Widok

Studio projektowe specjalizujące się w komunikacji wizualnej.

Wspieramy marki i inicjatywy w budowaniu wizerunku na każdym etapie – od wypracowania założeń strategicznych, przez projekt identyfikacji wizualnej, po funkcjonalne materiały wdrożeniowe.

 

Więcej na: widok.studio

Monika Borycka

Monika Borycka

Obserwatorka trendów, analityczka innowacji technologicznych i specjalistka futures studies. Założycielka i CEO marki TrendRadar, w ramach której popularyzuje wiedzę o trendwatchingu i analizie przyszłości. Jest współautorką podcastu „Wycinki z przyszłości” oraz wykładowczynią i opiekunką merytoryczną studiów podyplomowych Trendwatching & Futures Studies na AGH. W Aptece Designu zajmuje się analizą trendów i innowacji, pomagając zrozumieć nadchodzące zmiany i lepiej się na nie przygotować.

 

Instagram: trendradarpl

PROGRAM

CZERWIEC

1.06

Dzień Uśmiechu w Muzeum Zabawek

godz. 12.00

 

Tegoroczne wydarzenie organizowane z okazji dnia dziecka w Muzeum Zabawek będzie związane z Orderem Uśmiechu. 

Podczas wydarzenia opowiemy o historii tego wyjątkowego odznaczenia, które jako jedno z nielicznych na świecie jest przyznawane dorosłym przez dzieci, za dobroć, serce i działania na rzecz najmłodszych. Chcemy pokazać Krakowianom, że Order Uśmiechu ma polski rodowód. 

2.06

spotkanie

Punkt Widzenia: Urbanistyka Spontaniczna

godz. 18.00

 

Wydeptane ścieżki – czego uczy nas spontaniczna urbanistyka? 

Niektóre z najlepszych rozwiązań urbanistycznych powstają… same. Wydeptane ścieżki na trawnikach, skróty przez parking, nieformalne miejsca spotkań – to wszystko są znaki, że miasto jest używane w sposób inny niż zaplanowano. Czy planowanie powinno wychodzić od obserwacji, a nie od projektu? Jak traktować spontaniczne działania mieszkańców: jako problem, inspirację czy formę mikro-aktywizmu? W dobie tzw. architektury troski, coraz więcej mówi się o projektowaniu empatycznym, opartym na potrzebach użytkowników – nie tylko tych, którzy są głośni, ale też tych, których codzienność zostawia ciche ślady w przestrzeni. 

Organizator: All In UJ  

Wstęp wolny 

3.06

spotkanie

Projektowanie przestrzeni dla innowacji, rozmowa Caroliny Pietyry z Michałem Sikorskim z pracowni architektonicznej TŁO

godz. 18.00

 

Czy innowacja to zawsze coś nowego, czy może pozwolenie na myślenie inaczej, a jeśli właśnie inaczej – to jak? 

Tło to warszawska pracownia architektoniczna prowadzona przez Michała Sikorskiego. Zapożyczając narzędzia projektowe z warsztatów urbanisty i architekta krajobrazu, traktujemy projektowanie przestrzeni jako złożony proces transformacji zastanej sytuacji, bardziej niż jako jednostronne wdrażanie “wizji”. Niezależnie od funkcji i skali projektu, interesuje nas dodanie nowych jakości użytkowych do miejsc. Obok przestrzeni, czas jest dla nas kluczowy. Interesujemy się zarówno hedonistyczną tymczasowością, tradycyjną trwałością jak i długoterminową planistyką. 

5.06

wernisaż wystawy

Zmierzch idei – Grinder

godz. 18.30

 

Wernisaż nowej wystawy w ramach Galeria Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, 

multimedia – kurator: Piotr Madej 

Wystawa w ramach 4. Krakowskich Spotkań Artystycznych 2025 – Tożsamość idei 

7.06

Dzień otwarty Apteki

godz. 14.00-18.00

 

Otworzymy drzwi do żywego laboratorium rozwiązań dla miast, miejsca, gdzie szeroko rozumiany design spotyka się z nauką, nowymi technologiami i aktywizmem, gdzie zastanawiamy się, jak projektować w zrównoważony sposób.  

 

W programie m.in. rozmowy z projektantami, warsztaty, zwiedzanie Muzeum Zabawek, oprowadzania po Aptece Designu. 

14.06

spotkanie

Halo tu przyszłość #2 - Spekulacja, Prowokacja, Akcja?

godz. 17.30 

 

Halo tu przyszłość #2

  • Karolina Michałkowska, Nowe Narracje
  • Katarzyna Janota, Grupa Robocza
  • Monika Borycka, TrendRadar

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Halo, tu Przyszłość” tym razem pod hasłem: Spekulacja, prowokacja, akcja?  Podczas spotkania zastanowimy się, jak balansować między myśleniem długo i krótkoterminowym. W krótkich wystąpieniach pokażemy po co i jak wychodzić poza klasyczne ramy badania przyszłości foresightu, by przyszłość stała się impulsem do natychmiastowego działania.

🐸Karolina Michałkowska “Actionable Foresight – A co jeśli… skupimy się na prowokowaniu do współtworzenia przyszłości, a nie jej prognozowaniu?”

🐍Katarzyna Janota: “Projektowanie spekulatywne – co wnoszą do pracy projektowej próby odrywania się od status quo i jak wracać po nich na ziemię.”

Po prezentacjach otworzymy dyskusję nad tym, w jaki sposób „przyszłość-prowokacja” może stać się metodą na testowanie nowych rozwiązań. Zastanowimy się też nad tym, czym mogłaby być  “unthinkable future” – przyszłość niemożliwa do pomyślenia. Prowadzenie i moderacja: Monika Borycka.

Halo, tu przyszłość – to nowy cykl spotkań społeczności zainteresowanej przyszłością, zarówno praktyków futures studies, foresightu czy trendwatchingu, jak i wszystkich, którzy chcą więcej dowiedzieć się o przyszłości, sposobach jej badania i tworzenia. To zaproszenie do rozmowy o mapowaniu tego, co nadchodzi, pogłębienia swojej wiedzy, poznania nowych metod, podzielenia się swoja pracą i przemyśleniami. To także platforma do nowych odkryć na temat jutra – tego, jak będziemy żyć, pracować, spędzać wolny czas i nawiązywać relacje. Wreszcie to miejsce bezpiecznego spotkania na żywo, szczerej rozmowy, budowania społeczności, nawiązania nowych relacji oraz tworzenia nieoczekiwanych połączeń i wspólnych projektów wokół przyszłości.

14.06

Urban Yoga Festiwal

Joga w Sztuce!

godz. 17:00

 

Po raz pierwszy w historii Joga Centrum zapraszamy Cię na wyjątkowe zajęcia w przestrzeni sztuki — Joga w Sztuce!

💛 Zajęcia na wolne datki – cały dochód wspiera Fundację Człowiek dla Zwierząt
✍️ Obowiązują zapisy!

W zależności od pogody praktykujemy na świeżym powietrzu lub we wnętrzu Apteki Designu. Po wspólnej sesji zapraszamy do zwiedzenia wystawy “Zmierzch idei – Grinder” (kurator: Piotr Madej).

O zajęciach:
Uziemienie, balans i stabilność. Skupimy się na pozycjach stojących, pracy stóp i ud — by poczuć moc fundamentów, odnaleźć równowagę i zadbać o kontakt z ciałem.
Zajęcia są otwarte dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Prowadzi: Marta Bochenek

22.06

RPG-wanie na Wesołej

godz. 10.00 -20.00

 

BOOTCAMP DLA GRACZY D&D – ZOSTAŃ MISTRZEM GRY!
Hej! Masz wyobraźnię, pasję i chcesz poprowadzić własną kampanię? A może
już prowadzisz, ale chcesz podnieść swoje umiejętności? Jeżeli lubisz
gry typu RPG, roleplay i dobrą zabawę, to wydarzenie jest dla Ciebie!

Zapraszamy na spotkanie wszystkich fanów RPG– zarówno tych, którzy
dopiero zaczynają zabawę w świecie stołowych gier fabularnych, jak i
tych, którzy mają doświadczenie i niejedną sesję za sobą. W luźnej
atmosferze dowiesz się między innymi:
-Jaki jest twój styl gry i w jaki sposób go wykorzystywać
-Jak stworzyć ciekawą historię i interesujących NPC-ów oraz wykreować
niezapomniany dla graczy świat
-Jak budować emocje przy stole – od strachu, przez śmiech i napięcie
-Jak radzić sobie z zasadami (i kiedy warto je naginać) oraz jak w
odpowiedzialny sposób prowadzić rozgrywkę.

To świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami, zadać pytania,
zainspirować się oraz poznać nowych ludzi do wspólnego grania!
Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca w Aptece Designu, przy ulicy Mikołaja
Kopernika 19A, start o godzinie 10:00.

Aby się zapisać, kliknij tutaj:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgq_yuwVQkMoj-IZkR-mKtTS2eNL6FBOa5dvw92GJw2D6hgw/viewform

Do zobaczenia!

 

 

23 - 27.06

Ćwiczenia z wyobraźni, półkolonie dla dorosłych

godz. 9.00-12.00

 

Wakacyjne warsztaty projektowe dla dorosłych, których efekty pomogą w rewitalizacji dzielnicy Wesoła 

Chcesz poznać nowe sposoby na rozwijanie własnej kreatywności? Zależy Ci na rozwoju krakowskiej dzielnicy Wesoła? Masz w sobie nutkę odkrywcy, obserwatora, badacza? Zapraszamy do Apteki Designu na półkolonie dla dorosłych – twórczy początek wakacji gwarantowany! Tak, dorośli też potrzebują twórczych warsztatów i oderwania się od codziennej rutyny. Wakacje, lato, półkolonie w mieście są nie tylko dla dzieci. 

 

Spotykamy się w ramach warsztatów badawczych „Ćwiczenia z wyobraźni” od 23 od 27 czerwca, od pn. do pt. w godz. 9.00–12.00, i w pięciu blokach będziemy wypracowywać, projektować i prototypować przyszłość dzielnicy Wesoła w Krakowie.  

 

Co będziemy robić? 

W czasie pięciu dni półkolonii będziemy projektować przyszłość (lub przyszłości!) krakowskiej dzielnicy Wesoła. Patrząc na to, jak wygląda otoczenie, mieszkańcy, ich potrzeby, a także jak może wyglądać przyszłość i marzenia (lub ich brak) kolejnych pokoleń, zaprojektujemy działania, produkty, usługi, które pomogą zrealizować te wizje.  

Na koniec warsztatu zrealizujemy prototyp(y), które staną się częścią wystawy pokazującej pomysły na zagospodarowanie tej dzielnicy. Wybrane prototypy – po zakończeniu całego projektu badawczego – być może zostaną wdrożone na Wesołej.  

 

Jaki jest cel? 

Chcemy sprawić, by teren poszpitalnego obszaru miasta na nowo otworzył się na działania i aktywności mieszkańców. Dlatego też poszukamy odpowiedzi na pytanie: Jak sprawić, żeby w dzielnicy Wesoła pojawili się aktywni mieszkańcy, którzy chcieliby mieć wpływ na kształt tego miejsca i spędzać w nim czas?  

 

Czego potrzebujemy? 

Waszego czasu i zaangażowania w działanie! Potrzebujemy 5 dni po 4h na wspólne warsztaty projektowo-badawcze. Cenna jest dla nas perspektywa mieszkańca: eksperta i praktyka spędzania czasu wolnego w mieście. W całym procesie badamy działanie przyszłości jako wyzwalacza kreatywności, czynnika angażującego do wspólnych obywatelskich działań. Pokażemy, jak można wykorzystać język projektowy i sztuki w budowaniu rozwiązań dla mieszkańców miast wychylonych w przyszłość. Wasza perspektywa będzie cennym uzupełnieniem realizowanych badań.  

Potrzebne będą: otwartość, zaangażowanie, nastawienie na współpracę, a także zgoda na udział w procesie badawczym i wykorzystania efektów prac w pracy doktorskiej i codziennej aktywności KBF. 

Zgody na udział w procesie badawczym i wykorzystania efektów prac w pracy doktorskiej i codziennej aktywności KBF. Zgoda jest dobrowolna i w każdym momencie można wycofać się z udziału w badaniu bez podania przyczyny.  

 

Część czegoś większego! 

Warsztaty są częścią projektu badawczego realizowanego przez Agatę Bisping (Obserwatorium Trendów dla Kultury) w ramach jej doktoratu wdrożeniowego realizowanego pomiędzy AGH i KBF: Jak wykorzystywać trendwatching do projektowania lokalnych interwencji społecznych: terenowe studium metodologiczne z zakresu participatory action research 

Promotorzy: dr hab. Łukasz Afeltowicz, prof. AGH oraz dr hab. Jacek Gądecki, prof. AGH, opiekun merytoryczny: Carolina Pietyra. 

 

ZAPISY: Obowiązują zapisy. Pobranie wejściówki jest równoznaczne z zapisaniem się na wszystkie dni półkolonii dla dorosłych.

27.06

łąka na Wesołej

Dostępne Kino na Wesołej | Pokaz filmu: Twój Vincent

godz. 20.30

Już 27 czerwca 2025 o 20:30 zapraszamy na pierwszy z trzech Dostępnych Pokazów na Wesołej – tym razem na ekranie „Twój Vincent” w reż. w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchman.

 

O filmie:

„Twój Vincent” to wyjątkowy film biograficzny, który łączy sztukę malarską z kinematografią w sposób absolutnie unikalny. Film został stworzony przy użyciu ręcznie malowanych klatek w technice olejnej, co sprawia, że jest to niezwykły hołd złożony twórczości Vincenta van Gogha. Pod reżyserią Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, film powstał dzięki współpracy 125 utalentowanych malarzy, którzy ożywili na ekranie historię życia i tajemniczej śmierci jednego z najbardziej znanych malarzy w historii.

 

Dlaczego warto zobaczyć film „Twój Vincent”?

To nie tylko biografia, ale także niesamowite doświadczenie artystyczne, które wciąga widza w niezwykły świat Vincenta van Gogha. Film zachwyca zarówno formą, jak i treścią, oferując niepowtarzalny wgląd w życie i twórczość jednego z największych artystów.
W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in.: Józef Pawłowski, Jerzy Stuhr i Danuta Stenka.

 

Prelekcje

Projekcje filmów zostaną poprzedzone prelekcjami na temat filmów, prowadzonymi przez dziennikarkę i filmoznawczynię Dagmarę Romanowską oraz Dominikę Mietelską-Jarecką, audiodeskryptorkę, która opowie o filmie „Twój Vincent”, zarówno o aspektach malarskich, jak i audiodeskrypcji filmu – jak przełożyć aspekty wizualne na słowa.
Dzięki temu odbiorcy mają niepowtarzalną okazję pogłębić wiedzę o filmie, nauczyć się świadomego patrzenia na obraz, zrozumieć funkcje formy i wyrobić kryteria oceny dzieł sztuki. Wykłady będą tłumaczone na polski język migowy.

Dostępność dla osób niewidomych, słabowidzących
Film wyświetlimy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących. Audiodeskrypcję podczas pokazu będzie można odsłuchać przez aplikację AudioMovie.
Aby to zrobić, pobierz darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu Play lub App Store oraz weź ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu otrzymasz od nas kod QR, po zeskanowaniu go audiodeskrypcja będzie dostępna w aplikacji.
Jeśli będą Państwo potrzebowali asystenta prosimy o zgłoszenie poprzez mail na adres: barbara.zajac@kbf.krakow.pl lub telefonicznie (tel. 604 483 402) to numer Barbary Zając, koordynatorki dostępności w KBF. Razem z asystentem będzie można przejść z najbliższego przystanku autobusowego lub tramwajowego. Asystent będzie też obecny podczas pokazu.

Dostępność dla osób g/Głuchych, słabosłyszących
Filmy wyświetlane są z napisami dla osób słabosłyszących. Podczas prelekcji zapewniamy tłumaczenie na polski język migowy (PJM). Podczas pokazu zainstalowana jest również pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących. Każde wydarzenie zostanie poprzedzone wideo-zaproszeniem w języku migowym (PJM), ze szczegółowymi informacjami o wydarzeniu.

Jeśli potrzebujesz informacji i/lub wsparcia, skontaktuj się z nami (poprzez mail na adres: barbara.zajac@kbf.krakow.pl lub telefonicznie/SMS, tel. 604 483 402). Osoby g/Głuche mogą skorzystać z Tłumacza Migam. Każde wydarzenie zostanie poprzedzone wideo-zaproszeniem w języku migowym (PJM).
Dzięki współpracy z Migam.PL w Krakowskim Biurze Festiwalowym korzystamy z Tłumacza Migam, czyli usługi natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego. Z tłumaczem możesz połączyć się przez: przeglądarkę internetową, aplikację mobilną lub link: https://tlumacz.migam.org/kbf-krakow. Potrzebujesz jedynie dowolnego urządzenia z dostępem do internetu oraz kamerą. Tłumacz dostępny jest w godzinach: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00, w sobotę w godzinach: 8.00-16.00.

Projekt realizowany w ramach programu „Kultura dostępna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

ARCHIWUM PROGRAMU

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Apteka Designu znajduje się w budynku poszpitalnej apteki przy ul. Mikołaja Kopernika 19A

 

 

 


 

Godziny otwarcia Apteki Designu:

 

poniedziałek –  piątek: 9.00 – 15.00

oraz weekendy – podczas wydarzeń

 


 

Wraz z Polskim Związkiem Głuchych przygotowaliśmy film informacyjny w PJM.

 

 

Znajdziecie tu również audiodeskrypcję obiektu, czyli dokładny opis przestrzeni,

który pozwala na poruszanie się po Aptece Designu osobom z niepełnosprawnością wzroku.

 

Pliki do pobrania:

 

Patronem medialnym Apteki Designu w drugim rozdziale programowym jest miesięcznik „Architektura-murator”.

KONTAKT