Podcast

Podcast KBF: bliżej

KBF: bliżej to opowieść o kulturze i sposobach jej postrzegania, które poznajemy poprzez spotkanie twórców i ekspertów. To zderzenie światów i perspektyw, rozmowa czasem burzliwa, a czasem zaskakująco zgodna. Podcast prowadzi Carolina Pietyra, dyrektorka KBF z wieloletnim doświadczeniem pracy i rozmów na styku kultury, projektowania i biznesu. Dyskusja ma charakter uniwersalny, ale najbliższym kontekstem jest dla nas kultura w Krakowie. To pełna dobrej energii rozmowa o warunkach tworzenia i uczestnictwa w kulturze, która jest #bliżej odbiorców.

 


S2E8: Design, probówki i emocje. Karolina Perrin o hackowaniu nudy w Cogiteonie

 

Myślałeś, że nauka to tylko zakurzone laboratorium i trudne wzory? Przygotuj się na kompletną zmianę perspektywy! W najnowszym odcinku podcastu KBF: bliżej Carolina Pietyra rozmawia z Karoliną Perrin z Cogiteonu o tym, jak projektować naukę, żeby wciągała bardziej niż najlepszy serial.

Odkryj, dlaczego w nowoczesnym centrum nauki znajdziesz więcej emocji niż w hollywoodzkim filmie, a rodzinne eksperymentowanie może być lepsze niż atrakcje w parku rozrywki. Karolina Perrin zdradza, jak połączyć DNA naukowca z duszą artysty i dlaczego przyszłość nauki jest… interaktywna!

 


S2E7: Designer kontra smog. Piotr Wiśniewski o kulturalnej rewolucji w korporacjach

 

Myślałeś, że kultura i biznes to dwa różne światy? Piotr Wiśniewski udowadnia, że to małżeństwo stulecia! W najnowszym odcinku podcastu KBF: bliżej Carolina Pietyra rozmawia z człowiekiem, który zmienia oblicze biznesu za pomocą… kultury i kreatywności.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak branding firmy może pomóc w walce ze zmianami klimatu? Piotr Wiśniewski, dyrektor kreatywny w Admind Branding & Communications, zabiera nas w fascynującą podróż, w której kreatywność oraz społeczna odpowiedzialność nie jest już tylko dodatkiem do biznesu, ale staje się jego sercem i duszą.

 


S2E6: Gdzie sięga nasza odpowiedzialność? Magdalena Zielińska o umowach społecznych i licentia poetica.

 

Temat zdrowia psychicznego wyjątkowo intensywnie polaryzuje współczesne społeczeństwo. Depresja i zaburzenia lękowe coraz częściej dotykają nas i naszych bliskich – niezależnie od wieku, płci czy przekonań. Jak wspierać osoby w kryzysie psychicznym, jednocześnie zachowując swobodę artystyczną? Czy kultura powinna być sferą całkowicie bezpieczną dla odbiorcy? Czy inkluzywność prowadzi nas w kierunku cenzury? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają instytucje kultury i sami artyści?

Odpowiedzi na te pytania spróbuje znaleźć gościni najnowszego odcinka, Magda Zielińska – psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka, tłumaczka literatury i redaktorka kwartalnika „Psychoterapia”. Zapraszamy do odsłuchu!

 


 

Wspierają nas

Miasto Kraków
Unia Europejska