Przejdź do treści
Powrót

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu już 13 grudnia wystąpi w Krakowie

„Trzeba wciąż odkrywać nowe rzeczy w muzyce, bo jeśli jedynie poprawiasz technikę, to nie jest to inspirujące” – zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu już 13 grudnia oczaruje publiczność recitalem w ramach cyklu ICE Classic, który odbędzie się Centrum Kongresowym ICE Kraków. 

Cieszący się ogromną popularnością cykl ICE Classic zaprasza do uczestnictwa w koncertach muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie dzięki udziałowi wybitnych twórców z różnych części globu. Dobór różnorodnych artystów goszczących w Krakowie sprawia, że melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej czy operowej. W Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego wystąpili już m.in Fabio Biondi, Jan Lisiecki, Jakub Józef Orliński, Aleksandra Kurzak czy Philippe Jaroussky.

Podczas grudniowego koncertu Bruce’a Liu słuchacze będą mieli okazję podziwiać kompozycje Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta. Do części utworów, które zostaną zaprezentowane na scenie, można wrócić także w domowym zaciszu, a to dzięki wydanemu nakładem Deutsche Grammophon pierwszemu studyjnemu albumowi kanadyjskiego pianisty Waves: Music by Rameau, Ravel, Alkan, który miał premierę 3 listopada.

Bruce Liu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Znalazł się na ustach całego świata, gdy zajął pierwsze miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Grudniowy koncert będzie pierwszym występem artysty w stolicy Małopolski.

Bilety dostępne są na stronie KBF: BILETY i Eventim oraz w aplikacji KBF: PLUS.

Organizatorami koncertu są Miasto Kraków, KBF i Kraków5020.

 

ICE Classic – Bruce Liu

13.12.2023, 19.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Jean-Philippe Rameau

Les tendres plaintes
Les cyclopes
Menuets I & II (Nouvelles suites de pièces de clavecin)
Les sauvages
La poule
Gavotte et six doubles

Fryderyk Chopin

Wariacje na temat „Là ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” W.A. Mozarta op. 2
***

Maurice Ravel

Miroirs

  1. Noctuelles
    II. Oiseaux tristes
    III. Une barque sur l’océan
    IV. Alborada del gracioso
    V. La vallée des cloches

Ferenc Liszt

Réminiscences de Don Juan

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter