Przejdź do treści
Powrót

Krakowska premiera „Filmu dla kosmitów”

W piątek, 5 kwietnia o godzinie 18.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera Filmu dla kosmitów. Seans zakończy dyskusja, w której wezmą udział twórcy obrazu, m.in. reżyser i scenarzysta Piotr Stasik, autor zdjęć Nicolás Villegas Hernández oraz drugi reżyser Zuzanna Olbinska. Rozmowę moderować będzie Dagmara Romanowska. Film powstał w koprodukcji z KBF w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

O filmie: Trzynastoletni, zamknięty w sobie, ale bardzo pomysłowy Jeremi całe dnie spędza z telefonem w ręce, tworząc filmy i wrzucając je do sieci. Kiedy mama zawozi go na wakacje do dziadka, chłopiec zaszywa się w leśnym domku na drzewie. Gdy wszystko wskazuje na to, że zanudzi się tam na śmierć, na jego drodze staje… robot, który przekazuje mu misję do wykonania: wypełniając tajemnicze polecenia, ma stworzyć film, który poleci w kosmos! Jest tylko jeden problem – jedno z zadań polega na tym, że trzeba znaleźć sobie kogoś do pomocy… Czy Jeremi, któremu nigdy nie brakuje niesamowitych pomysłów, otworzy się na innych i odważy na prawdziwą przyjaźń?

Reżyserem oraz autorem scenariusza Filmu dla kosmitów jest Piotr Stasik, laureat wielu nagród i wyróżnień filmowych. Na swoim koncie ma m.in. Polską Nagrodę Filmową „Orzeł”, Złote Grono oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. Producentem filmu jest TELEMARK, a za dystrybucję odpowiedzialna jest TVP Dystrybucja Kinowa. Produkcja trafi do kin w całej Polsce 5 kwietnia 2024 roku.

Film w trakcie premiery będzie wyświetlany z napisami dla niesłyszących oraz z audiodeskrypcją w systemie AudioMovie dla osób słabowidzących i niewidomych.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter