Przejdź do treści
Powrót

Krakowska premiera filmu „Za duży na bajki 2”

14 marca o godzinie 18.30 w Multikinie odbędzie się krakowska premiera filmu „Za duży na bajki 2”. Widzowie obejrzą wciągającą, pełną humoru opowieść dla całej rodziny o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą. Udział w premierze zapowiedzieli aktorzy Amelia Fijałkowska, Maciej Karaś, Patryk Siemek i Rafał Zawierucha, reżyser Kristoffer Rus, scenarzystka Agnieszka Dąbrowska oraz producent Mikołaj Pokromski. Koproducentem filmu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator Krakow Film Commission.

Przebojowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

 

Obsada: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski, Grzegorz Małecki, Rafał Zawierucha

Reżyseria: Kristoffer Rus

Scenariusz: Agnieszka Dąbrowska

Zdjęcia: Jakub Stolecki

Scenografia: Aleksandra Kierzkowska

Kostiumy: Katarzyna Lewińska

Charakteryzacja: Waldemar Pokromski, Marta Szczerkowska

Dźwięk: Grzegorz Kucharski

Montaż: Marcin Komar Konarzewski

Muzyka: Karim Martusewicz

Producent: Mikołaj Pokromski

 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundusz Filmowy w Krakowie z budżetu Gminy Miejskiej Kraków

 

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter