Przejdź do treści
Powrót

W 2021 roku nie spotkamy się na Krakowskim Salonie Sztuki

Kolejny rok pandemii to dla nas, organizatorów Krakowskiego Salonu Sztuki czas przemyśleń. Długo zastanawialiśmy się nad formułą, jaką powinna przyjąć kolejna edycja. Czy możliwy jest Salon w okresie ograniczenia możliwości spotkań i zagrożenia epidemicznego? Czy esencją tego wydarzenia są przyznawane w ramach Salonu Nagrody? A może najważniejsza jest wystawa, którą można by próbować zrealizować również online? Po licznych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że od początku swojego istnienia Salon był i powinien trwać jako projekt społeczny, wydarzenie towarzyskie, w którym bezpośredni, fizyczny i sensualny kontakt ze sztuką i z ludźmi jest podstawową wartością i medium w którym to wydarzenie się naprawdę spełnia.

Dlatego też, zdecydowaliśmy się na rok przerwy. Krakowski Salon Sztuki w 2021 roku nie odbędzie się.

Choć w tym roku się nie spotkamy i działania Salonu nie są widoczne w przestrzeni miasta, to możemy zapewnić, że bezustannie badamy i analizujemy potrzeby lokalnego środowiska. Wierzymy, że Salon wciąż może stać się przestrzenią dialogu między indywidualnymi twórcami i oddolnymi inicjatywami a miastem oraz skutecznie wdrażać dobre i wrażliwe na potrzeby lokalnego środowiska praktyki w obszar polityki kulturalnej. Chcemy dalej poszukiwać sposobów na otwieranie Salonu i jego demokratyzację. Nowe perspektywy, kolejne punkty widzenia i więcej osób bezpośrednio zaangażowanych w Krakowski Salon Sztuki to cele do których zmierzamy.

Bez przerwy obserwujemy rozwój sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie, dlatego nasza decyzja nie została podjęta pod wpływem chwili, ale przede wszystkim z myślą i troską o Wasze i nasze zdrowie oraz bezpieczeństwo.

Na bieżąco będziemy Was informować o naszych decyzjach.

Izabela Błaszczyk
Magdalena Kownacka

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter