Przejdź do treści
Powrót

Odkryj Kraków na nowo – prześlij zdjęcie na wystawę

Ubiegły rok przyniósł wiele niespodzianek – tą najbardziej pozytywną było poznawanie miasta przez mieszkańców z zupełnie nowej perspektywy i odkrywanie miejsc, o których istnieniu nie mieli pojęcia, mimo że mieszkają w pobliżu.

Idąc tropem takich ukrytych krakowskich skarbów, Miasto Kraków i KBF zapraszają wszystkich do udziału w wystawie, która stanie na Powiślu w pierwszych tygodniach maja. Wystarczy zrobić zdjęcie niezwykłemu miejscu lub odszukać jego fotografię w swoim archiwum, dopisać do niego porywającą historię i wysłać całość na podany niżej adres mailowy. Spośród nadesłanych zdjęć nasze jury wybierze 10, które zostaną zaprezentowane na wystawie odkrywającej Kraków na nowo. Akcja jest częścią projektu „Bądź turystą w swoim mieście”.

„Mieszkamy w Krakowie, znamy jego najpiękniejsze zabytki, wiemy, gdzie zjeść najlepszą zapiekankę, z zawiązanymi oczami trafimy do najlepszych muzeów, ale czy możemy powiedzieć, że nasze miasto nigdy nas nie zaskakuje?” – pyta dyrektor KBF Izabela Błaszczyk. „Majowa wystawa ma być dowodem na to, że nawet znajome ulice mogą kryć niespodzianki, a ubiegły rok uświadomił nam, że jeśli spojrzymy na miasto z nowej perspektywy, zaoferuje nam ono niezliczone zaskoczenia”.

Do 15 kwietnia 2021 roku będzie można wysyłać zdjęcia przedstawiające niezwykłe miejsca w Krakowie. Organizatorom zależy, by fotografie pokazywały miasto z perspektywy mieszkańców: mogą to być zarówno te dobrze już znane obiekty i widoki, jak i te zupełnie nieznane, zwykle ukryte w osiedlowych uliczkach, zasłonięte koronami drzew, popularne i zapomniane, dziwne i zaskakujące, a może takie, które mijamy codziennie. 10 wybranych zdjęć zostanie zaprezentowanych w dwóch pierwszych tygodniach maja na planszach umiejscowionych na terenie Starego Miasta w Krakowie (ul. Powiśle).

Warunki udziału wystawie

Zdjęcie w formacie pionowym, minimum 4000 x 6000 px i nie mniejsze niż 5 MB  należy przesłać do 15 kwietnia 2021 roku na adres kultura.badzturysta@kbf.krakow.pl. Konkurs nie jest kierowany jedynie do profesjonalistów – może w nim wziąć udział każdy! Wystarczy przesłać konkursowe zdjęcia wraz z krótkimi opisami w języku polskim.

Pełen regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter