Przejdź do treści
Powrót

Lutowy numer miesięcznika „Kraków i Świat”

Która redakcja uważnie wychwytuje najgorętsze krakowskie – i nie tylko! – tematy? Oczywiście „Kraków i Świat”. Przedstawiamy najnowszy numer społeczno-kulturalnego miesięcznika.

Tematem pierwszego numeru wydanego w nowym roku jest Bruno Schulz i jego twórczość prezentowana aktualnie w MOCAK-u na wystawie Bruno Schulz: Sex-Fiction. O autorze Sklepów cynamonowych z Anną Marią Potocką rozmawia Magda Huzarska-Szumiec. Wywiadem numeru jest natomiast rozmowa Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki z Adamem Szostkiewiczem dotycząca „Drugiej Solidarności” – ruchów obywatelskich po 2015 roku.

W lutowym wydaniu jak zawsze poznamy kulturowe rekomendacje redakcji, poczytamy o teatrze, aktorskich twarzach Krakowa i wyruszymy w podróż w czasie. O historii telefonu oraz prasowych newsach przed stu lat opowie Krzysztof Jakubowski. Dzięki recenzjom Marty Malatyńskiej i Łukasza Maciejewskiego dowiemy się też, co nowego w kinie. Miłośników twórczości krakowskich felietonistów z pewnością ucieszy ich duża reprezentacja w tym numerze. Przeczytamy teksty m.in. Witolda Beresia, Ewy Lipskiej, Krzysztofa Burnetki czy Mieczysława Czumy. A ponadto: komiks, ilustracje, zdjęcia, poezja i okładkowa fotografia Andrzeja Nowakowskiego z krakowskiego Rynku.

Zapraszamy do lektury!

Miesięcznik „Kraków i Świat” można zakupić w oddziałach Garmond Press, Kolportera i Ruchu.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter