Przejdź do treści
Powrót

Krakowski Kiermasz Książki: 10-12 maja plac św. Marii Magdaleny

„Szukam słowa” w drugim obiegu książek

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Krakowskiego Kiermaszu Książki, który odbędzie w najbliższy weekend, w dniach 10–12 maja 2024 roku, w godz. 10.30–20.00 na placu św. Marii Magdaleny.

Poprzez hasło „Szukam słowa”, które nawiązuje do debiutanckiego wiersza krakowskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, zachęcamy do poszukiwań nie tylko we współczesnych pozycjach, ale też tych nieco starszych. A będzie z czego wybierać, ponieważ w czasie każdej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki można upolować prawdziwe czytelnicze perełki.

Kolejne odsłony Krakowskiego Kiermaszu Książki będą odbywać się w następujące weekendy tego roku:

  • 7–9 czerwca
  • 5–7 lipca
  • 9–11 sierpnia
  • 27–29 września

W najbliższej edycji kiermaszu wezmą udział: Suszek Books, American Bookstore, Antykwariat 451, Erudyta, bukinista Grzegorz Łabuda, Ministerstwo Starych Książek, Robert Gardas, Świat w tunelu oraz Szafa Pełna Książek. Ponadto w jego trakcie będzie można wziąć udział m.in. w pokazach introligatorskich, warsztatach oraz wykładach, do czego gorąco zachęcamy.

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród odbiorców w każdym wieku. Jednocześnie przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich: https://fb.me/e/1XdS54RtF.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter