Przejdź do treści
Powrót

Premiera płyty 17. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Batman Forever, Chłopi, Gwiezdne wojny, Król lew, Łowca androidów – to między innymi tematy z tych filmów złożą się na unikatową płytę festiwalową. Kolekcjonerskie wydanie albumu na CD i na winylu będzie miało premierę 22 maja, wraz z początkiem 17. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Po kilku latach przerwy jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie muzyki filmowej wraca do tradycji wydawania kolekcjonerskich płyt. Do tej pory albumy z utworami z poszczególnych edycji festiwalu dostępne były w wersji CD. W tym roku po raz pierwszy dostępna będzie także wersja winylowa.

Wydawnictwo zawiera blisko 80 minut muzyki, w tym kompozycje światowych mistrzów, jak Elliot Goldenthal czy John Williams. Nie zabraknie utworów z głośnych produkcji polskiej kinematografii, takich jak Chłopi czy Znachor. Co więcej, po raz pierwszy na nośnikach fizycznych ukaże się muzyka z popularnego serialu 1670. Powrotem do dzieciństwa i międzypokoleniowym łącznikiem są piosenki napisane przez Eltona Johna i Tima Rice’a do Króla lwa – superprodukcji Disneya.

Płyty ukażą się w limitowanym, ręcznie numerowanym nakładzie. W przypadku CD będzie to 1000 egzemplarzy wydanych na audiofilskim złotym krążku. Płyty winylowe dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych: black i swirl green/black. Każda z wersji albumu winylowego ukaże się w nakładzie 250 egzemplarzy i zawierać będzie dwie płyty długogrające (po 180 gramów).

Sprzedaż bezpośrednia będzie prowadzona podczas 17. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w dniach 22-26 maja 2024. W tym celu zostaną wydzielone specjalnie oznaczone punkty w przestrzeniach festiwalowych – w Filharmonii Krakowskiej, Centrum Kongresowym ICE Kraków, TAURON Arenie Kraków i Galerii Kazimierz. Dodatkowo przedsprzedaż online będzie prowadzona na stronie www.winylownia.pl.

„Płyta 17. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie to kolaż muzycznych światów, obejmujący aktualne tytuły, ale też klasyczne utwory wielkich mistrzów w nowych, zaskakujących opracowaniach” – mówi dyrektor artystyczny FMF Robert Piaskowski. „Ogromnie się cieszę z ponownej współpracy z Magnetic Records. W przeszłości wydaliśmy wspólnie kilka płyt, które dzisiaj, wypełnione dedykacjami i podpisami gwiazd, są pamiątką wspaniałych momentów minionych edycji. Niech najpiękniejsza muzyka z FMF rozbrzmiewa przez cały rok w Państwa odtwarzaczach” – dodaje Piaskowski.

Partnerami płyty 17. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic. Partnerzy medialni: Portal Winylowy, Winylownia.pl i czasopismo „Ekrany”. Wydawcą jest Magnetic Records.

 

Więcej na kanałach FMF:

WWW

Facebook

Instagram

 

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie: Miasto Kraków, KBF, RMF Classic.

Partner Strategiczny FMF: Galeria Kazimierz.

Partnerzy FMF: Mini Melts, Naree, RMF FM.

Partner Beauty: Sochacki.

Patroni Medialni: Wyborcza.pl, Ekrany.

Sponsor Główny Nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku: Wojas.

Partnerzy Polskiej Ścieżki Dźwiękowej Roku – Nagrody Publiczności: Massive Music i Shootme.

Współorganizator konkursu FMF Young Talent Award oraz Forum Audiowizualnego: Bettermaker.

Współorganizator koncertu Traces of Memory: Filharmonia Krakowska.

Partner Główny wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo: TAURON Arena Kraków. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.

Pokaz Disney. Król lew – film z muzyką na żywo na licencji Disney Concerts. © 2024 Disney. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Dofinansowanie: Ambasada i Konsulat USA w Polsce.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter