Obserwatorium Trendów Dla Kultury

Zmieniamy się jako instytucja, bo zmienia się świat oraz potrzeby i preferencje odbiorców kultury. Aby nadążać za tymi zmianami, w strukturach KBF powstaje Obserwatorium Trendów dla Kultury. Będzie to interdyscyplinarna jednostka, której zadaniem będzie prowadzanie badań, obserwacja trendów i testowanie nowych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju sektora kultury i biznesu, m.in. dzięki udostępnianym danym i wychyleniu w przyszłość.

Dzięki Obserwatorium Trendów dla Kultury poznamy odpowiedź m.in. na to, jakiej oferty kulturalnej oczekują jej odbiorcy, a także czym są dla nich czas wolny, rozrywka i wartościowe aktywności w miejscu, w którym mieszkają. Na tej podstawie stworzymy scenariusze i rekomendacje, z których będą mogły korzystać nie tylko krakowskie instytucje kultury. W tej jednostce przyjrzymy się też zjawiskom wpływającym na preferencje i style życia, zbadamy zagadnienia związane z zarządzaniem w tym sektorze i poszukamy odpowiedzi na każdy postawiony nam przez otoczenie problem badawczy. A wszystko to w kooperacji i konsultacji z ekspertami zewnętrznymi.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat Obserwatorium Trendów dla Kultury i możliwości współpracy, skontaktujcie się z Agatą Bisping: agata.bisping@kbf.krakow.pl

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska