Pałac Potockich

Położony przy Rynku Głównym Pałac Potockich jest kulturalnym sercem Krakowa.

Spotykamy się tu na warsztatach czy kameralnych koncertach, ale też podczas wydarzeń z programu dużych festiwali. Udostępniamy tę przestrzeń i wchodzimy we współpracę.

Jesteśmy otwarci na pomysły mieszkańców, instytucji kultury, fundacji, stowarzyszeń, kolektywów, aktywistów i przedsiębiorców.

Pałac Potockich wyróżnia się piękną, klasycystyczną fasadą, zachwycającą klatką schodową i zacienionym dziedzińcem z lwią fontanną. Od 2021 roku współgospodarzem obiektu jest KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, którego zespół ma tutaj siedzibę.

Od tej pory Pałac Potockich jest przede wszystkim miejscem spotkań z ludźmi pióra i czytelniczkami oraz czytelnikami. Kameralne wnętrza goszczą też wydarzenia ze świata muzyki, intermediów czy sztuk wizualnych, a także spotkania łączące rozmaite środowiska.

Na różnorodny program składają się premiery wydawnicze, dyskusje i warsztaty. Oferta jest na tyle różnorodna, by mogła trafić do wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Najważniejszym założeniem jest dla nas tworzenie otwartego miejsca dialogu – dla kultury, nauki, działań społecznych i edukacyjnych.

 

Chcesz wynająć salę i zorganizować spotkanie lub koncert?

A może myślisz o warsztatach i szukasz przyjaznej przestrzeni?

Skontaktuj się z nami!

 

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska