Przejdź do treści
Powrót

Wspólnie dla kultury! KBF i Fundacja Sztuk Wizualnych podpisały list intencyjny o współpracy

Już od kilku miesięcy KBF umacnia współpracę z krakowskimi uczelniami, instytucjami kultury i fundacjami. Lipiec przyniósł deklarację wspólnego działania z Fundacją Sztuk Wizualnych, znaną między innymi z organizacji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Wola współpracy została oficjalnie potwierdzona podczas spotkania w Pałacu Potockich, gdzie odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego. To właśnie zabytkowy budynek przy Rynku Głównym 20 stanie się odtąd jednym z kluczowych centrów aktywności Miesiąca Fotografii.

Chęć wspólnego działania z myślą o kontynuacji i rozwijaniu wieloletniej współpracy pomiędzy Miastem Kraków, KBF a Fundacją Sztuk Wizualnych wyrazili Tomasz Gutkowski, prezes Zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych, oraz Carolina Pietyra, dyrektorka KBF. Współpraca ma obejmować budowanie marki Krakowa jako czołowego ośrodka promocji, badań i refleksji nad fotografią współczesną oraz dalsze wzmacnianie programu i wizerunku Pałacu Potockich jako miejsca kultury, sztuki i edukacji, również w zakresie sztuk wizualnych.

KBF i Fundacja Sztuk Wizualnych planują bowiem wspólne działania przede wszystkim w Pałacu Potockich. W liście intencyjnym Fundacja zadeklarowała wolę organizacji cyklicznych wydarzeń kultury w zabytkowych przestrzeniach przy Rynku Głównym 20. KBF będzie natomiast udostępniać sale, sprzęt multimedialny czy nagłośnienie na potrzeby tych realizacji. Obie instytucje mają zamiar wspierać się wzajemnie w komunikacji i promocji wydarzeń w Pałacu Potockich.

Umocniona współpraca między KBF a Fundacją przyniesie szereg inspirujących spotkań, dyskusji, warsztatów, projekcji, premier książkowych, wystaw czy szkoleń branżowych organizowanych w ramach trwającego cały rok programu Miesiąca Fotografii. Pierwsze działania rozpoczną się już we wrześniu br. Instytucje zamierzają również kontynuować wspólne działania w ramach Festiwalu Miesiąc Fotografii, który odbywać się będzie w trybie biennale w latach parzystych. Więcej informacji o planowanych wydarzeniach w ramach niniejszej współpracy znajdzie się na stronie Pałacu Potockich już pod koniec sierpnia.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter