Przejdź do treści
Powrót

Uczniowie z krakowskich szkół zaprojektowali wymarzone wydarzenia kulturalne

22 lutego w Pałacu Potockich odbył się hackathon „Kultura dla młodych ludzi”. Uczniowie w wieku od 11 do 19 lat z ośmiu krakowskich szkół wzięli udział w warsztatach, które polegały na stworzeniu projektu wydarzenia kulturalnego dopasowanego do osób młodych.  

Podczas rozgrywek uczniowie wzięli udział w warsztatach, które poprowadziła dyrektorka KBF Carolina Pietyra.

Zaprosiliśmy ludzi młodych po to, żeby powiedzieli nam czego tak naprawdę potrzebują, jakie mają pomysły dotyczące oferty kulturalnej Miasta Krakowa. Dzięki ich bezpośredniemu zaangażowaniu możemy odpowiedzieć na realne potrzeby, rozwijać nasze wydarzenia i całą ofertę kulturalną” – mówi Carolina Pietyra.

W trakcie warsztatów grupy przygotowały propozycję wydarzenia lub festiwalu przebiegającego w przestrzeni miejskiej. Ich zadaniem było wymyślenie od podstaw programu, sposobu realizacji i promocji przedsięwzięcia. Na koniec każda z grup prezentowała swój pomysł, który oceniało jury w składzie: Carolina Pietyra (dyrektorka KBF), Michael Łyczek (zastępca dyrektorki KBF ds. programowych), Małgorzata Tylek (KBF), Tomasz Kobylański (Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa) oraz Krzysztof Wróblewski (Laniakea Pictures).

Przez cały czas trwania warsztatów uczestnicy mieli okazję korzystać z praktycznej i teoretycznej wiedzy pracowników KBF. Uczniowie mogli konsultować swoje projekty w zakresie organizacji, prawa, pozyskiwania funduszy, promocji i dostępności. Zwycięskimi projektami okazały się „Festiwal Zajawek” i „Miłosz na Freestylu”.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z:

Kolegium Europejskiego,

Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego,

Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych,

X Liceum Ogólnokształcącego,

III Liceum Ogólnokształcącego,

XVI Liceum Ogólnokształcącego,

Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza,

Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie,

Młodzieżowej Rady Krakowa.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przygotowane przez KBF, Wydawnictwo Znak i Fundację Wisławy Szymborskiej.

Relację z tego wydarzenia przygotowała telewizja kraków.plzobacz relację

                   

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter