Przejdź do treści
Powrót

Marzec w Aptece Designu

Czy juro obchodzi cię dziś? 

Jak podejmować decyzje dziś, by jutro wciąż mieć dostęp do niezbędnych nam zasobów? Po co w ogóle myśleć o przyszłości? Czy nasze koncepcje sprawdzą się w dłuższej perspektywie czasowej? 

Na początku marca w Aptece Designu po raz pierwszy odbędą się obchody Światowego Dnia Przyszłości poświęconego innowacyjnym metodom gospodarowania zasobami jako dobrem wspólnym oraz refleksji nad przyszłością. Warsztaty, ideaton i wykłady stworzą przestrzeń do dyskusji o odpowiedzialności w obliczu globalnych wyzwań. Marzec to także finał kwartalnego programu KOSMOS – PRZYSZŁOŚĆ, który zachęca do świadomego projektowania jutra. 

Czym jest Światowy Dzień Przyszłości? 

Światowy Dzień Przyszłości (World Futures Day) to globalna inicjatywa zapoczątkowana w 2014 roku przez Millennium Project, która zachęca ludzi pod każdą szerokością geograficzną do refleksji na temat przyszłości i działań na jej rzecz możliwych do podjęcia już teraz.  

Z tej okazji zapraszamy 1 i 2 marca na Weekend Przyszłości w Aptece Designu! 

Co w programie Weekendu Przyszłości? 

Rozpoczniemy 1 marca od Futures Literacy Laboratory – warsztatów kreowania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się w perspektywie zmian w naszej rzeczywistości do 2040 roku. 

Tego dnia w Aptece Designu – dzięki współpracy z Centrum Badania Mózgu UJ – dowiemy się, jak sen (a w zasadzie jego brak) wpływa na organizm w kontekście podróży kosmicznych. Natomiast Monika Borycka z TrendRadar zainicjuje cykl spotkań z ekspertami zatytułowany Halo, tu przyszłość 

W części wystawienniczej Apteki Designu zostanie zaprezentowana instalacja artystyczna Kosmoterapia. Spójrz w górę. Będzie to przestrzeń na doświadczenie kosmicznej perspektywy, spojrzenie w gwiazdy. Wystarczy dziesięć minut, by oderwać się do tego, co tu i teraz. Instalacja będzie czynna do 15 marca. 

I Ideaton Społecznej Misji Kosmicznej. Misja: przyszłość żywności  

Podczas 24-godzinnego ideatonu zastanowimy się nad przyszłymi rytuałami związanymi z jedzeniem i nowymi wyzwaniami w kontekście składników i technologii produkcji pokarmów, a także zmieniającego się stylu życia. Będziemy tworzyć nowe koncepcje form dystrybucji żywności i wydarzeń kulinarnych, które mogą zmienić nasze podejście do jedzenia – na Ziemi i w kosmosie. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone! Więcej o ideatonie przeczytasz tutaj: link do wydarzenia 

2 marca zachęcamy młodzież w wieku od 11 do 15 lat do udziału w grze Plac zabaw przyszłości / Futures Playground. Uczestnicy zmierzą się z kreatywnymi wyzwaniami: rozwiążą zagadki, zaprojektują wynalazki i stworzą wspólny kolaż przyszłości na specjalnie do tego przygotowanych stacjach tematycznych. 

Więcej o programie Weekendu Przyszłości tutaj: link do wydarzenia 

Co jeszcze w marcu w Aptece Designu?  

15 marca zapraszamy na wydarzenie w ramach projektu Habitat Wesoła. Earth 2.0: Establishing a New Colony / Nowa kolonia to warsztaty w języku angielskim, których celem jest zaprojektowanie alternatywnego systemu ekonomicznego dla społeczeństwa przyszłości.  

21 marca w Aptece Designu odbędzie się premiera książki 100 kolorów z lamusa, czyli jak działa kolor Olki Barczak. Wykład połączony z dyskusją będzie okazją do odkrycia na nowo kolorów, które popadły w zapomnienie, i poznania ich fascynującej historii. 

27 marca zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu Spotkania z animacją, którego organizatorem jest Kraków Film Commission. Projekt jest przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną aktywnie działać w dziedzinie animacji, zarówno na polu komercyjnym, jak i artystycznym. Polecamy go szczególnie osobom rozpoczynającym swoją drogę jako profesjonalni reżyserzy i animatorzy. Naszym celem jest stworzenie społeczności opartej na wymianie wiedzy i doświadczeń. 

Szczegółowy program wydarzeń w Aptece Designu znajdziesz TUTAJ. 

Dodatkowe informacje i aktualności znajdziesz również na Instagramie i Facebooku. 

Masz pytanie? Napisz na adres: aptekadesignu@kbf.krakow.pl. 

Organizatorzy: Miasto Kraków, KBF 

 

Wspierają nas

Miasto Kraków
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter