Przejdź do treści
Powrót

Carolina Pietyra nową dyrektorką KBF

Od 1 października Dyrektorką KBF jest Carolina Pietyra, doświadczona managerka wyspecjalizowana w tworzeniu strategii biznesowej i zarządzaniu zespołem w zmianie.

„Jestem zaszczycona decyzją Prezydenta Miasta Krakowa – mówi Carolina Pietyra, która obejmuje dyrekcję jednej z najważniejszych instytucji kultury Miasta Krakowa. – W dotychczasowej pracy zajmowałam się wspieraniem ludzi, organizacji i instytucji w ich rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem momentów transformacji. Jestem przekonana, że moje doświadczenie i profesjonalizm będą stanowić istotny wkład w dalszy rozwój KBF”.

Po podziale instytucjonalnym KBF i przeprowadzeniu procesu reorganizacji instytucji głównym zadaniem Dyrektorki Caroliny Pietyry będzie wytyczenie celów i obszarów działania KBF w kontekście nowych wyzwań dla sektora kultury i kreatywności związanych w dużej mierze z dynamiką zmian cywilizacyjnych i gospodarczych. Ponadto ważnym aspektem będzie wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w odniesieniu do zróżnicowanych obszarów działania KBF. Istotnym wyzwaniem stanie się również wykorzystanie siły marek i projektów KBF oraz wytyczenie nowych obszarów działania odpowiadających bieżącym i przyszłym potrzebom mieszkańców miasta Krakowa, a także uwzględniających rozwój dzielnicy kreatywnej Wesoła.

Do najważniejszych zadań nowej dyrektorki będzie należało opracowanie strategii rozwoju dla KBF na najbliższe trzy lata oraz odpowiednie ukierunkowanie zespołu KBF w celu realizacji określonych w niej zadań.

Carolina Pietyra przez lata współpracowała z międzynarodowym środowiskiem innowacji i biznesu. Była związana z ‪agencją strategiczno-kreatywną Opus B, gdzie zarządzała zespołem specjalistów zajmujących się zadaniami z zakresu zarządzania zmianą, modelowania elementów kultury organizacyjnej czy ‪projektowania efektywnej komunikacji wewnętrznej. Pełniła również funkcję dyrektorki zarządzającej Aktan Polska, polskiego oddziału jednej z wiodących firm konsultingowych na rynku ‪francuskim specjalizujących się w innowacji i transformacji poprzez Service Design.

Obok współpracy z przedsiębiorstwami nad zmianą kultury organizacyjnej, transformacją cyfrową, rozwojem usług i komunikacją Carolina Pietyra współpracowała także projektowo z szeroko rozumianym sektorem publicznym, między innymi z takimi instytucjami, jak Tatrzański Park Narodowy, Urząd Miasta Krakowa, Kraków5020, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Akcelerator Technologiczny Gliwice, a także KBF, ‪jak również z uczelniami wyższymi, w tym z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

Na stanowisku dyrektorki KBF Carolina Pietyra zastąpiła Magdalenę Doksę-Tverberg, która pełniła tę funkcję od lutego 2022 roku.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter