Przejdź do treści
Powrót

Aktywna majówka z KBF!

Aktywna majówka z KBF!

30 minut spacerowania dziennie przez 5 dni w tygodniu wydłuża życie średnio o 3,5 roku. Aktywność fizyczna poprawia nastrój, zwiększa zdolności uczenia się, podnosi samoocenę, redukuje stres, zwiększa sprawność mózgu, a także poprawia sprawność, wytrzymałość i elastyczność ciała. KBF przygotował zatem propozycje dla małych i dużych na aktywne spędzenie majówki w Krakowie. Zadbaliśmy też o to, by wielokulturowa i wielojęzyczna społeczność miasta poczuła się jak w domu!

Z Przewodnikiem po Krakowie

Przewodnik Kids in Kraków zaprasza na niezwykłą podróż po Krakowie. Poznajmy nasze miasto od nietypowej strony – na skrzydłach gołębi, idąc śladami Smoka Wawelskiego i spoglądając dookoła przez szkło powiększające! Dzięki niemu można trafić do Kamienicy Pod Śpiewającą Żabą, zobaczyć, gdzie ukrył się niedźwiedź, który z armią gen. Andersa przeszedł szlak od Iranu do Szkocji, sprawdzić, kiedy odbył się pierwszy lot samolotem czy gdzie ukryta jest mumia Aset-iri-khet-es! Dowiecie się, jakie tajemnice skrywa wieża kościoła Mariackiego, dlaczego Rynek Główny pełny jest gołębi, jak działa żyroskop i która z dzielnic Krakowa z lotu ptaka przypomina wachlarz.

Przewodnik Kids in Kraków, dostępny w wersjach polsko-angielskiej oraz polsko-ukraińskiej, prezentuje sześć tras tematycznych. Łączy wiedzę historyczną z legendami i powiastkami o Krakowie. W wybranych punktach InfoKraków (w Sukiennicach, przy ul. Jana 2 oraz na os. Zgody 7) dostępne są polsko-angielskie Przewodniki oraz trzy trasy z przewodnika polsko-ukraińskiego (Na skrzydłach zaczarowanych gołębi, Śladami Smoka Wawelskiego oraz Spacerem po Nowej Hucie). Liczba drukowanych egzemplarzy jest ograniczona! Wersje cyfrowe w pdfie dostępne pod linkami.

🇵🇱-EN http://kidsinkrakow.pl/artykul/797/przewodnik-kids-in-krakow-wersja-cyfrowa
🇵🇱-🇺🇦 http://kidsinkrakow.pl/artykul/1502/przewodnik-kids-in-krakow-wersja-cyfrowa-polsko-ukrainska

Wykombinuj Nową Hutę!

Czy przestrzeń miasta może zamienić się w siatkę do sudoku? Przekonajcie się, że tak! To druga odsłona gry miejskiej, której planszą tym razem jest… Nowa Huta. Tym razem ścieżka prowadzi przez 11 lokalizacji: zobaczycie najważniejsze atrakcje dzielnicy z zupełnie nowej perspektywy. Zagrać możecie sami lub z rodziną czy znajomymi. Wystarczy odebrać w dowolnym punkcie InfoKraków (adresy i godziny otwarcia punktów znajdziecie tu: http://infokrakow.pl/punkty-infokrakow) pakiet z instrukcją do gry oraz mapę i ruszyć w miasto! Z myślą o osobach z Ukrainy przygotowaliśmy sudoku w wersji dwujęzycznej (polskiej i ukraińskiej) – to może być świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji. Czas gry to około 3 godzin.

🇵🇱 https://tiny.pl/981kb

🇺🇦 https://tiny.pl/9812q

Quest Witaj w Krakowie!

Gra miejska w formie questu po Starym Mieście to propozycja na aktywne spędzenie czasu zarówno dla mieszkańców, jak i turystów! To także świetna okazja, by poznać najważniejsze zabytki i dobrze się przy tym bawić. Quest zaczyna się w punkcie InfoKraków przy ul. Szpitalnej 25 (otwarty w godz. 9.00-17.00) i tu najlepiej odebrać materiały do gry, jednak możecie je otrzymać także w każdym innym punkcie InfoKraków. Czas przejścia trasy to około 2 godzin. Zabawę polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi, a zwłaszcza tym, którzy są w Krakowie po raz pierwszy.

Odkryj Kraków

Dziecięca dociekliwość nie zna granic, podobne jak ich energia. Z pomocą przychodzi specjalne wydawnictwo „Odkryj Kraków” ze spacerowymi inspiracjami i kreatywnymi zadaniami dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek. Poprowadzimy Cię nad nowohucki zalew i na kopiec narodowego bohatera, policzymy mosty na Wiśle i sprawdzimy, kto mieszka pod ziemią. Podążaj za wskazówkami, szukaj nowych ścieżek, buduj swoją drogę i spraw, by Kraków odkrył przed Tobą całe swoje piękno, bogactwo historii, kreatywność, ludzką życzliwość i zielone przestrzenie do relaksu i zabawy!
Wszystkie karty w formie pdf-ów dostępne na stronie: http://kidsinkrakow.pl/artykul/956/odkryj-krakow-karty-pracy-dla-dzieci

***

Ruszajmy zatem w miasto, by poznać zakamarki i tajemnice grodu u stóp Wawelu. Dzięki tak aktywnie spędzonej majówce nie tylko będziemy bardziej wytrzymali na

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter