Powrót

Misteria Paschalia

To festiwal, podczas którego dokonujemy muzycznych odkryć i słyszymy pierwsze współczesne wykonania utworów, nierzadko będące owocem żmudnych muzykologicznych badań i rekonstrukcji. Bach, Buxtehude, Purcell, Vivaldi czy Pergolesi – to tylko niektóre z nazwisk twórców z okresu od średniowiecza aż po wiek XVIII, których dzieła poznajemy w wykonaniu zespołów i solistów o światowej renomie.

Misteria Paschalia, jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie, organizowany jest niezmiennie w okresie Wielkiego Tygodnia. Dotychczas  każda z odsłon wydarzenia poświęcona była innemu europejskiemu kręgowi kulturowemu, a pieczę nad programem sprawowali wybierani co roku artyści rezydenci – dzięki tej formule krakowski festiwal prowadzili już m.in. Vincent Dumestre, John Butt czy Antonio Florio. W 2023 roku świętowaliśmy jubileuszową, dwudziestą odsłonę festiwalu.

W programie znajdziemy nawiązania do chrześcijańskich źródeł europejskiej duchowości i tradycji. Festiwal współpracuje z francuską telewizją Mezzo, dzięki której koncerty docierają do ponad 60 milionów odbiorców w 60 krajach na całym świecie!
 

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska