Powrót

Krakowski Festiwal Filmowy

Kraków może poszczycić się nie tylko najstarszym uniwersytetem czy ogrodem botanicznym w Polsce, ale również jedną z najstarszych światowych imprez filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych! Trzon Krakowskiego Festiwalu Filmowego – którego początki sięgają jeszcze 1961 roku – stanowią cztery równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, polski oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic.

Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata, prezentowanych w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Bardzo popularne wśród krakowian wydarzenie przyciąga co roku kilkuset gości z Polski i zagranicy: reżyserów, producentów, programatorów festiwali.

W 2020 roku KFF był jednym z pierwszych w skali świata dużych festiwali filmowych przeprowadzonych z pełnym sukcesem w całości online. KBF jest partnerem tego organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową wydarzenia.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner