Powrót

Krakow Film Commission

Kraków od lat znany jest nie tylko jako miasto literatury, ale również jako filmowa stolica Polski! Wszystko to za sprawą powołanej w 2008 roku przez KBF Krakow Film Commission, której głównym zadaniem jest pomoc dla filmowców tworzących na terenie Małopolski.

Współpraca komisji z filmowcami rozpoczyna się już na najwcześniejszych etapach produkcji. Znalezienie odpowiednich wnętrz i plenerów ułatwia baza danych prezentująca kilkaset atrakcyjnych lokacji zdjęciowych na terenie całego województwa.

Partnerzy Krakow Film Commission mogą korzystać również z aktualizowanych zestawień specjalistów zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną oraz doświadczonych firm działających w tej branży.

Krakow Film Commision wspiera też największe krakowskie festiwale prezentujące dokonania branży (Off Camera, Krakowski Festiwal Filmowy), angażuje się w przygotowanie warsztatów dla filmowców (Atelier Scenariuszowe, Less Is More, Plenery Film Spring Open), organizuje letnie pokazy plenerowe oraz, dzięki funkcjonowaniu Regionalnego Funduszu Filmowego, wspiera finansowo polskie produkcje filmowe.

 

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner