Powrót

Conrad Festival

Conrad Festival jest największym międzynarodowym wydarzeniem literackim w Polsce i jednym z największych w Europie, co potwierdza przyznana mu Nagroda EFFE na lata 2019–2020. Prezentujemy na nim literaturę światową powstającą w różnych zakątkach globu, zakorzenioną w rozmaitych kulturach, wyrastającą z różnorodnych doświadczeń. Do Krakowa zapraszamy twórców z całego świata, by wciąż na nowo podejmować pracę nad sztuką przekładu i wzajemnego rozumienia.

To miejsce spotkań pisarek i pisarzy, czytelniczek i czytelników, profesjonalistów oraz amatorów, którzy inicjują intensywne dyskusje artystyczne i społeczne. W ramach imprezy organizowane są debaty, warsztaty, pokazy filmowe i teatralne, koncerty, wystawy, spacery literackie, gry miejskie – a wszystko dzięki współpracy Miasta Kraków, KBF oraz Fundacji Tygodnika Powszechnego.

Do tej pory odwiedziło nas ponad 1500 pisarek i pisarzy z całego świata, m.in.: Jurij Andruchowycz, Boris Akunin, Swietłana Aleksijewicz, Paul Auster, Jaume Cabré, Siri Hustvedt, Etgar Keret, Sven Lindqvist, Amos Oz, Orhan Pamuk, Oksana Zabużko, Serhij Żadan. W gronie polskich gości i gościń znaleźli się m.in.: Joanna Bator, Jacek Dehnel, Jacek Dukaj, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Wojciech Jagielski, Hanna Krall, Dorota Masłowska, Jerzy Pilch, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska