Powrót

Akademia Młodego Krakowianina

Jak prosperuje miejska infrastruktura? Dokąd trafiają odpady, a dokąd sięga sieć wodociągowa? Czy sterowanie ruchem jest skomplikowane? I co robi straż pożarna, gdy otrzyma wezwanie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań najmłodsi mieszkańcy Krakowa poznają dzięki Akademii Młodego Krakowianina.

Podczas organizowanych w jej ramach spacerów, warsztatów czy wizyt studyjnych w instytucjach i organizacjach dzieci i młodzież – zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III) – uczą się o ekologii, bezpieczeństwie i funkcjonowaniu miasta jako nowoczesnej metropolii, odkrywają mało znane zielone miejsca w przestrzeni miejskiej, a nawet projektują wymarzone lokalizacje.

Akademia intryguje, rozwija zainteresowania, a przede wszystkim zachęca do poszerzania wiedzy na temat otaczającego nas świata. KBF jest jedną z instytucji czynnie zaangażowanych w ten miejski program edukacyjny.

Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników InfoKraków młodzi odkrywcy mogą poznać zakamarki Centrum Kongresowego ICE Kraków, dowiedzieć się, na czym polega praca informatorów turystycznych oraz zainspirować do zwiedzania Nowej Huty.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner