Wolontariat

Znamy stereotypy o wolontariatach i praktykach i Ty też je dobrze znasz. U nas możesz o nich zapomnieć. W kąt odstawiamy ekspres do kawy, za to siadamy do rozwijających, angażujących zadań. W KBF weźmiesz udział w organizacji najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście. Jeśli lepiej czujesz się na tych mniejszych, kameralnych spotkaniach i eventach, też znajdziemy dla Ciebie ciekawe obowiązki. Interesuje Cię biznes? Możesz razem z nami współtworzyć branżę spotkań.

 

Skontaktuj się z nami!

Agnieszka Serwotka Koordynator Programu Wolontariatu tel:. +48 511 472 418 wolontariat@kbf.krakow.pl

O tym, kim dokładnie jesteśmy, przeczytasz w zakładce o KBF.

Literatura, film, muzyka, sztuki wizualne, turystyka, inicjatywy lokalne, edukacja i biznes – to w tych obszarach możesz zbudować swoje doświadczenie wolontariackie z KBF. Zastanów się, w czym chcesz się rozwijać, a my staniemy na wysokości zadania i zaproponujemy Ci #woloKBF dopasowane do Twoich potrzeb.

Czego z kolei potrzebuje KBF?

Potrzebujemy osób odpowiedzialnych, aktywnych i otwartych na pracę zespołową. Takich, na których można polegać także wtedy, gdy nie wszystko idzie jak bułka z masłem. Takich, które wolontariat i praktyki traktują jako okazję do rozwoju, zdobycia cennego doświadczenia i poznania ciekawych ludzi, od których wiele mogą się nauczyć. Takich, które żyją kulturą i wydarzeniami branżowymi – to dla nich nasz wolontariat będzie najciekawszy. A o to nam przecież chodzi, gdy organizujemy duże festiwale, eventy dla branży biznesu i niewielkie spotkania dla kulturalnie wtajemniczonych – o to, by było #najciekawiej.

WAŻNE: W wolontariacie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 16 rok życia, a także osoby w wieku senioralnym.

Co daje Ci #woloKBF?

• Zdobywasz wiedzę i doświadczenie przydatne na rynku pracy.
• Współorganizujesz najważniejsze wydarzenia kulturalne w Krakowie.
• Pracujesz z ludźmi, którzy znają się na tym, co robią – ucz się od nich!
• Bierzesz udział w szkoleniach, które ułatwią Ci wejście w temat;
• Masz szansę na poznanie nowych, ciekawych ludzi, warto skorzystać.
• Przeżyjesz fajną przygodę: kultura i biznes są pełne niespodzianek!
• Last but not least, otrzymasz pisemne zaświadczenie o wolontariacie.

Jak zostać wolontariuszem KBF?

Jak zostać wolontariuszem KBF?

Krok 1. Napisz do nas na adres: wolontariat@kbf.krakow.pl . Poinformuj nas o swoim doświadczeniu, zainteresowaniach, dyspozycyjności i oczekiwaniach wobec Programu Wolontariatu i Praktyk KBF.

Krok 2. Uważnie wczytujemy się w Twoją aplikację, a Ty cierpliwie czekaj na odpowiedź i zaproszenie do grona Wolontariuszy KBF.

Krok 3. Dołączamy Cię do Bazy Wolontariuszy. Gratulacje! Od teraz będziesz dostawać od nas informacje o naszych wydarzeniach!

Krok 4. Organizujemy wydarzenie i poszukujemy Wolontariuszy. Wysyłamy do Ciebie informację wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Krok 5. Wypełnij formularz i poczekaj na informację zwrotną.

Krok 6. Jesteś z nami! Zapraszamy na szkolenie organizacyjne, podpisujemy porozumienie o wolontariacie i startujemy.

Krok 7. Jesteś już po? Odbierz zaświadczenie o odbyciu wolontariatu w KBF.

 

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner