Przejdź do treści
Powrót

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego na ICE Classic

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu po raz pierwszy zagra w Krakowie! W grudniowej odsłonie ICE Classic usłyszymy utwory Chopina, Ravela, Liszta i Rameau

ICE Classic jest serią koncertów muzyki klasycznej odbywających się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Krakowska publiczność pokochała ten cykl za znakomity dobór artystów i repertuaru oraz doskonałą realizację koncertów. Już 13 grudnia odbędzie się jego kolejna odsłona.

Seria koncertów stawia Kraków na równi z najważniejszymi scenami muzycznymi Europy, prezentując najznamienitszych artystów muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu doborowi artystów melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej, dawnej czy operowej. Tym razem w nowoczesnych wnętrzach ICE Kraków ugościmy artystę, którego wielu odbiorcom nie trzeba przedstawiać – Bruce’a Liu.

 

ICE CLASSIC – BRUCE LIU

W tym roku 13 grudnia w ramach koncertów ICE Classic będziemy mieli przyjemność gościć zwycięzcę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Bruce’a Liu. To wyjątkowe wydarzenie w historii Krakowa, będzie to bowiem pierwszy występ pianisty w stolicy Małopolski. Bruce Liu, który jednogłośnie został wyłoniony jako zwycięzca prestiżowego Konkursu Chopinowskiego, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Od czasu swojego niekwestionowanego sukcesu koncertuje w największych salach koncertowych na całym świecie. Podczas recitalu usłyszymy m.in. utwory zarejestrowane na najnowszej płycie artysty, która ukazała się 3 listopada. W programie znalazły się utwory Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta.

Przedsprzedaż biletów w aplikacji KBF:PLUS rusza już dziś. Sprzedaż od jutra na stronie KBF: BILETY i Eventim i w aplikacji.

Współorganizatorem koncertu jest Kraków5020.

 

ICE Classic – Bruce Liu

13.12.2023 r., 19.00

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Jean-Philippe Rameau

Les tendres plaintes
Les cyclopes
Menuets I oraz II (Nouvelles suites de pièces de clavecin)
Les sauvages
La poule
Gavotte et six doubles

Fryderyk Chopin

Wariacje op. 2 na temat Là ci darem la mano z opery Don Giovanni W.A. Mozarta

***

Maurice Ravel

Miroirs

  1. Noctuelles
    II. Oiseaux tristes
    III. Une barque sur l’océan
    IV. Alborada del grazioso
    V. La vallée des cloches

Ferenc Liszt

Réminiscences de Don Juan

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter