Przejdź do treści
Powrót

Znamy wyniki XII Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej

Komisja Konkursowa wybrała trzy filmy fabularne, trzy dokumenty i jedną animację. Wyróżnione tytuły otrzymają tym razem aż 1 000 000 zł netto na produkcję! Przypominamy, że warunkiem wsparcia finansowego filmowców była promocja Małopolski. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne piękne kadry Krakowa i okolic na kinowym ekranie.

W tym roku po raz pierwszy do konkursu można było zgłaszać wnioski tylko i wyłącznie online. Od 24 kwietnia wpłynęło ich aż 28, jednak po weryfikacji pod kątem formalnym do oceny dopuszczono 20 pomysłów na filmy. Autorzy starali się o dotacje w łącznej wysokości 2 373 484,00 złotych. Regionalny Fundusz Filmowy, który z pomocą komisji konkursowej wybrał siedem produkcji, wesprze projekty kwotą 1 000 000 złotych.

Komisja zaproponowała następujące kwoty wkładu finansowego i zaprosiła do podjęcia negocjacji:

Filmy fabularne

 1. Prime Time, reż. Jakub Piątek (Watchout Studio) – 250 000 zł netto,
 2. Delegacja, reż. Asaf Saban (Koi Studio) – 290 000 zł netto,
 3. Zakopiańscy dżentelmeni, reż. Maciej Kawalski (Koi Studio) – 308 000 zł netto.

Filmy dokumentalne

 1. Ziemia, reż. Zuzanna Solakiewicz (Fundacja Instytutu Filmu Dokumentalnego) – 50 000 zł netto,
 2. Częstotliwość, reż. Michał Hytroś (SFP) – 22 000 zł netto,
 3. Miriam from Poland, reż. Piotr Szczepański (Anagram Film) – 35 000 zł netto.

Filmy animowane

 1. Gonave, reż. Róża Duda, Michał Soja (Kraków Film Klaster) – 45 000 zł netto.

Lista rezerwowa

 1. Podróż, reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal (Balapolis),
 2. Do ślubu, reż. Daniel Stopa (Staron Film),
 3. Deserowy jamnik, reż. Betina Bożek (Barton Films),
 4. Twierdza, reż. Sławek Zalewski (Media Design).

W tym roku w komisji konkursowej zasiedli: Dariusz Nosal (przewodniczący komisji, przedstawiciel KBF, kierownik Krakow Film Commission), Paula Fanderowska (przedstawicielka i zastępca dyrektora KBF), Wojciech Grzeszek (przedstawiciel Województwa Małopolskiego), Rafał Kosowski (przedstawiciel Województwa Małopolskiego), Irena Strzałkowska (przedstawicielka Rady Programowej XII Konkursu), Krzysztof Gierat (przedstawiciel Rady Programowej XII Konkursu), Miłosz Horodyski (przedstawiciel Rady Programowej XII Konkursu).

Przypominamy, że celem konkursu realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Krakowa i Krakowskiego Biura Festiwalowego) jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Województwem Małopolskim lub Miastem Kraków poprzez tematykę i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter