Przejdź do treści
Powrót

Wiankowe atrakcje – kilkadziesiąt wydarzeń nad Wisłą przez cały weekend!

Odkrywanie wiankowych tradycji, celebracja Krakowa i jego historii oraz bogactwo aktywności nad Wisłą. Wianki w Krakowie w tym roku zapraszają do dwudniowego świętowania Nocy Kupały. Nie zabraknie czegoś dla ciała i czegoś dla ducha. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i KBF, we współpracy z licznymi partnerami.

22 i 23 czerwca na wielbicieli aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi czeka bogaty wybór atrakcji. Zakres i tematyka wydarzeń są na tyle szerokie, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wianki nie od dzisiaj kojarzą się z dobrą muzyką. Poza występami na głównej scenie na Powiślu i uwielbianym koncertem o świcie (tym razem na Bulwarach Wiślanych) muzyczne atrakcje napotkamy też w innych częściach Krakowa. Będzie można posłuchać pieśni świętojańskich, a także nauczyć się je wykonywać i przy okazji… przymierzyć tradycyjne ludowe stroje.

Dla fanów aktywnego wypoczynku przygotowano spływy Wisłą historycznymi galerami, naukę tańca w kole, warsztaty ze strzelania z procy, potańcówki czy zajęcia z doskonalenia technik kajakarskich.

Artyści amatorzy i pasjonaci rękodzieła będą mogli wziąć udział z rozlicznych warsztatach: począwszy od nauki plecenia lin, przez tkanie bransoletek, po tworzenie korali, wianków czy kwiatów z bibuły i papieru. Dzieci stworzą oryginalne maski, a ich buzie zostaną pomalowane w przepiękne wzory.

Nie zabraknie atrakcji ze sztuką w tle, m.in. zwiedzania wystaw z przewodnikiem, oglądania zabytkowych obiektów, plenerowego spektaklu czy przymierzania tradycyjnego japońskiego stroju.

Przygotowano również rodzinny piknik, wspólne puszczanie wianków na wodę i pokaz teatru ognia.

Pełen program wydarzenia wraz z harmonogramem i informacją o biletach oraz wejściówkach można znaleźć tutaj: LINK.

Wkrótce na stronie pojawi się też mapa, ułatwiająca poruszanie się po przestrzeniach festiwalowych.

 

Partnerzy: Dom Norymberski w Krakowie, IMAGO Centrum Sztuki Ludowej Muzeum Krakowa, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Krakowskie Forum Kultury, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Stowarzyszenie ROZSTAJE: u Zbiegu Kultur i Tradycji, Zamek Królewski na Wawelu, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Partnerem Wianków w Krakowie są Factory Kraków oraz Hard Rock Cafe Kraków.

///////

Zadanie jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Wydarzenie wspierane jest przez HEMI Music Hub/Creative Europe.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, oraz Programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter