Przejdź do treści
Powrót

Przejść się w butach nie do pary – spektakl „Dziennik przebudzenia”

   Dziennik przebudzenia to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – spektakl oddający Pilchowskie poczucie humoru, zarazem nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny. Anegdoty o epizodach codzienności przenikają się z rozważaniami o życiu, chorobie, literaturze. Ich dopełnieniem są nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które wraz z muzyką podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

 Tak o spektaklu mówi Adam Ferency: „Kiedy czytałem Dzienniki Jerzego Pilcha, zarówno pierwszy, jak i drugi, myślałem, że jeśli bym umiał pisać, to tak właśnie opisywałbym otaczającą mnie rzeczywistość. Dziennik przebudzenia to przedstawienie o starym mężczyźnie i młodej kobiecie, o możliwej albo niemożliwej miłości, o chorobie i może o wyzdrowieniu. I wreszcie, pewnie również, o śmierci”.

„Dziennik przebudzenia”

scenariusz: Magda Kupryjanowicz na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha | obsada: Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz | reżyseria: Adam Ferency | muzyka: Piotr Łabonarski | wizualizacje: Antoni Ferency

 

Spektakl będzie dostępny bezpłatnie na platformie PLAY KRAKÓW od niedzieli, 7 lutego.

Organizatorami są Miasto Kraków i KBF

Producent: 2Vision. Zrealizowano w ramach Funduszu Wsparcia Kultury

Zdjęcia: Wojciech Kiczek

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja