Przejdź do treści
Powrót

Październik w Aptece Designu

Dawna apteka na Wesołej zamieniła się w przestrzeń dla sztuki i designu. Rozpoczęcie aktywności designerów w biurach i strefie co-workingu, Międzynarodowe Biennale Architektury, Szkoła Kultury czy inauguracja czytelni – to wszystko już w październiku w Aptece Designu.

Dawna apteka przy ul. Kopernika 19A przerodziła się w miejsce, w którym szeroko rozumiany design spotyka się ze sztuką, nauką, nowymi technologiami i aktywizmem społecznym. Co design może dać społeczności lokalnej, pokaże program aktywności partycypacyjnych i edukacyjnych, a także cykl warsztatów organizowanych w tym miejscu. Co przed nami?

Design na Wesołej

Od października do liczącej ponad 200 metrów kwadratowych przestrzeni biur i co-workingu wprowadzają się designerzy, którzy zostali wyłonieni w drodze konkursu na udział w Programie Pracowni i Co-workingu w Aptece Designu. Znaleźli się wśród nich projektanci działający na pograniczu aktywizmu i designu oraz projektanci produktu i usług. To właśnie oni już niebawem wprowadzą się do Apteki.

Szkoła Kultury

W tym miesiącu zainaugurujemy projekt Szkoła Kultury cykl warsztatów dla młodzieży , podczas których pracownicy KBF podzielą się praktyczną wiedzą, jak zorganizować wydarzenie kulturalne. Podczas spotkań przedstawione zostaną kolejne etapy przygotowania i realizacji imprezy. Wśród tematów poruszanych podczas całego cyklu pojawią się zagadnienia takie, jak produkcja wydarzenia, komunikacja i promocja wydarzenia, identyfikacja wizualna i branding, doświadczenie publiczności, zarządzanie projektami i praca w grupie projektowej. Oprócz wiedzy praktycznej uczniowie będą mogli rozwinąć – tak istotne dzisiaj – umiejętności miękkie: współdziałanie w grupie, empatię, logiczne myślenie, poczucie odpowiedzialności za siebie, lokalną społeczność oraz przestrzeń, w której żyją.

Międzynarodowe Biennale Architektury na Wesołej

6 października zapraszamy na warsztaty Zmiana funkcji budynków – wyzwania i możliwości, które poprowadzą Carolina Pietyra i Justyna Mędrala. Mentorem wydarzenia będzie Marcin Włodarczyk. Celem warsztatów jest zgłębienie tematyki zmiany funkcji budynków oraz zrozumienie związanych z tym wyzwań i możliwości. Podczas spotkania omówione zostaną różnorodne aspekty związane z przekształcaniem istniejących budynków w nowe, funkcjonalne przestrzenie dostosowane do współczesnych potrzeb. Całość prowadzona będzie w oparciu o case study Wesołej. Warsztaty zapewnią uczestnikom wgląd w skomplikowane aspekty procesu przekształcania budynków oraz dostarczą inspiracji do twórczego podejścia do projektowania przestrzeni. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń na linii instytucja (klient) i architekt oraz dyskusji na temat możliwych innowacyjnych rozwiązań. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne: tutaj. 

Czytelnia

Dla wszystkich chętnych w Aptece otworzy się czytelnia wyposażona w tytuły o designie. To idealne miejsce, aby chociaż na chwilę stać się częścią tej kreatywnej przestrzeni i zgłębić wiedzę na temat projektowania i jego wpływu na otaczającą nas przestrzeń. Wnętrza Apteki będzie można również zobaczyć podczas cyklicznie organizowanych dni otwartych. Szczegóły już wkrótce.

 

Godziny otwarcia czytelni w październiku i listopadzie:

poniedziałki, środy: 12.00–16.00

wtorki, czwartki, piątki: 9.00–13.00

Szczegółowe informacje o spotkaniach w Aptece Designu znajdują się na stronie KBF: tutaj.

Na część wydarzeń obowiązują zapisy lub wejściówki dostępne na stronie: tutaj.

 

Organizatorzy: Miasto Kraków, KBF.

Partnerami Apteki Designu są: Agencja Rozwoju Miasta Krakowa, Nowy Styl, Homla i Dobra Palarnia Kawy.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter