Przejdź do treści
Powrót

Ogłoszenie o naborze do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form

Ogłoszenie o naborze do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form dla projektów filmów o metrażu nie dłuższym niż 45 min i budżecie nie wyższym niż 400 000 zł.

Rozpoczął się nabór wniosków do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form dla projektów filmów o metrażu nie dłuższym niż 45 min i budżecie nie wyższym niż 400 000 zł. Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2024.

Organizatorem konkursu jest KBF, a partnerem merytorycznym Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

Nagrody są finansowane z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach kwotowych Nagród:

– Kategoria A: od 194 000 złotych netto do 100 000 złotych netto,

– Kategoria B: poniżej 100 000 złotych netto do 50 000 złotych netto,

– Kategoria C: poniżej 50 000 złotych netto do 25 000 złotych netto,

– Kategoria D: poniżej 25 000 złotych netto.

Jednym z warunków otrzymania nagrody jest podpisanie przez laureata danego projektu filmowego z KBF umowy licencyjnej – szczegółowe warunki są opisane w Regulaminie Konkursu.

Celem Konkursu realizowanego w ramach Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form, jest przyznawanie nagród dla produkcji niskobudżetowych (do 400 000 zł netto) i jednocześnie krótkometrażowych (do 45 min) filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, których scenariusze powiązane są z województwem małopolskim lub Krakowem poprzez temat, a także osoby twórców lub miejsce akcji oraz produkcji, w których udział wezmą lokalni twórcy lub realizatorzy. Zadaniem Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form (tworzonego przez województwo małopolskie, Gminę Miejską Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) jest również pomoc adeptom sztuki filmowej w dążeniu do zrealizowania ich pierwszych projektów filmowych.

Wnioski do Konkursu, sporządzone według aktualnego Formularza Wniosku wraz z obowiązującymi załącznikami, przesyłane są w wersji elektronicznej, w dwóch folderach – w jednym folderze w wersji nieedytowalnej (podpisane skany formularza i załączników w formacie pdf.) i w drugim folderze w wersji edytowalnej Formularz Wniosku (plik .xls), oba spakowane w formie jednego archiwum w formacie .zip lub .rar na stronę https://mffmf2024.kbf.krakow.pl/ w terminie do 15.07.2023 r. do północy.

W związku z obowiązkiem wypełnienia Części VI wniosku aplikacyjnego – ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA FILMOWA – GREEN FILMING, rekomendujemy zapoznanie się z „Zielonym przewodnikiem dla branży audiowizualnej”.

Aktualny Formularz Wniosku Konkursu wraz z wymaganymi załącznikami udostępnia się na stronie internetowej Krakow Film Commission http://film-commission.pl/nabor-filmy-krotkometrazowe-2024/

 

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu

Formularz wniosku

Karta Oceny Projektu

Wzory umów licencyjnych KBF i MCK Sokół

Zielony przewodnik dla branży audiowizualnej

 

fot. Jarosław Sosiński

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter