Przejdź do treści
Powrót

Krakowski Kiermasz Książki: 7-9 czerwca 2024

Zapraszamy na drugą odsłonę tegorocznej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki, która odbędzie w najbliższy weekend, w dniach 7-9 czerwca na placu św. Marii Magdaleny. Kiermasz rozpoczyna się o godzinie 10.00.

„Szukam słowa” to hasło, które nawiązuje do debiutanckiego wiersza krakowskiej noblistki Wisławy Szymborskiej i podobnie jak w samym utworze, na kiermaszu znajdziecie różne rodzaje zapisanego słowa! Ponownie, w czasie Krakowskiego Kiermaszu Książki będzie można upolować prawdziwe czytelnicze perełki, których na co dzień nie znajdziecie w księgarniach i antykwariatach!

W czerwcowej odsłonie będziemy mogli brać udział w warsztatach tworzenia Ex Librisów, które odbędą się w sobotę i niedzielę od 12.00 do 14.00. Każdy z uczestników dowie się co nieco na temat historii i tego, czym są owe znaki własnościowe, po czym samodzielnie wykona matrycę i własne odbitki. Po wszystkim swoje dzieło warto umieścić w zakupionych na kiermaszu książkach
Kolejne odsłony Krakowskiego Kiermaszu Książki będą odbywać się w następujące weekendy tego roku:

  • 5–7 lipca
  • 9–11 sierpnia
  • 27–29 września

W tej odsłonie kiermaszu wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich – antykwariaty: Suszek Books, Ministerstwo Starych Książek, Świat w tunelu, Szafa Pełna Książek, 451 stopni,  Erudyta,  PiBook, Hulajpole oraz Fundacja Biblioteka Domowa, księgarnia American Bookstore, i bukiniści: Grzegorz Łabuda oraz Robert Gardas.

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród odbiorców w każdym wieku. Jednocześnie przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich: https://www.facebook.com/SAiBKrakow.

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter