Przejdź do treści
Powrót

Jesienna odsłona Dzień Dobry ICE Kraków!

Powraca Dzień Dobry ICE Kraków.

Zobacz, co przygotowaliśmy w jesiennej edycji!

 Dzień Dobry ICE Kraków to cztery godziny, podczas których centrum kongresowe zamienia się w największy krakowski plac zabaw. To moc niespodzianek dla najmłodszych i ich bliskich oraz okazja, by wartościowo i rodzinnie spędzić czas poza domem. Jakie atrakcje czekają nas w niedzielę 20 listopada? Sprawdźmy!

Listopadowa odsłona Dzień Dobry ICE Kraków skoncentruje się wokół dźwięków, a jej najważniejszym punktem będzie wyjątkowy koncert. „Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie” – pisał Platon. I choć było to dawno temu, to i dziś trudno się z greckim filozofem nie zgodzić. Muzyka przenika cały świat i jest nieodzownym elementem międzyludzkich relacji: niesie ze sobą emocje, utrwala wspomnienia, prowokuje do zabawy, przynosi relaks. To dlatego we wszechstronnym rozwoju dziecka tak ważny jest kontakt z muzyką.

Na Dzień Dobry ICE Kraków zapraszają jego organizator KBF i partner wydarzenia – Kraków5020.

Tak o listopadowej odsłonie wydarzenia opowiada dyrektorka KBF, Carolina Pietyra:

Tradycyjnie już co trzy miesiące KBF zaprasza krakowskie rodziny na dzień pełen wrażeń na niecodziennym placu zabaw. Cieszymy się, że możemy ponownie ugościć Państwa w Centrum Kongresowym ICE Kraków i wspólnie spędzić tę listopadową niedzielę. Podczas jesiennej edycji wydarzenia tematem przewodnim będzie jeden z najważniejszych obszarów działania naszej instytucji, czyli muzyka. Znakomite atrakcje, odpoczynek od codzienności i fantastyczną zabawę zapewnią nasi goście i partnerzy, a bezwzględnie dobrą atmosferę gwarantuje energia najmłodszych odbiorców kultury!

Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020 – operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków – przekonuje natomiast, że:

Jedną z wartości, która przyświeca Kraków5020, jest nowa gościnność. Rozumiemy ją jako otwartość na każdego gościa odwiedzającego miasto, a także na każdego jego mieszkańca. Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny centrum kongresowe otworzy swoje drzwi dla najmłodszych odbiorców. Dbamy o to, aby oferta wydarzenia powiększała się z edycji na edycję i wierzę, że i tym razem wszyscy wyjdą z Dzień Dobry ICE Kraków zadowoleni.

 A co przygotowaliśmy dla najmłodszych?

Młodych odkrywców z pewnością zainteresują warsztaty, które pozwolą na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść w inne, fascynujące kultury dzięki wspaniałym prowadzącym z Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. A może Wasze pociechy fascynują się motoryzacją? W takim wypadku szukajcie Fundacji Prodriver, która przygotowała program łączący pasję do motosportu i bezpiecznej jazdy. Dla tych, którzy marzą o karierze aktorskiej, Studio Teatru Muzyki i Tańca przyszykowało warsztaty łączące aż trzy dziedziny sztuki – teatr, taniec i muzykę.

Jeżeli Wasze dzieci najbardziej lubią zajęcia plastyczne, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana zaprasza na warsztaty malowania czapek i toreb w specjalnie przygotowanej przestrzeni pasji, nauki, zabawy i odpoczynku. Jeśli kochają ruch i mają niespożyte zapasy energii, z pewnością będą zachwycone zajęciami sportowymi przygotowanymi przez Park Trampolin GOjump oraz Park Rozrywki GOkidz. Odwiedzą nas młodzi poligloci i poliglotki? Koniecznie sprawdźcie warsztaty ProfiLingua Kraków. W planie m.in. minizajęcia z języka angielskiego i gra planszowa. Nie zapomnijcie też zajrzeć do strefy zabawy Kids in Kraków, na stoisko sklepu z zabawkami edukacyjnymi Alilo oraz do kąciku Czytaj z Albikiem, gdzie znajdziecie książki, gry i puzzle!

Główną atrakcją dnia będzie wyjątkowy koncert. Wyjątkowy, bo przygotowany przez najmłodszych dla najmłodszych! Zapraszamy na godzinę 13.00 do sali S1, gdzie wysłuchamy Krakowskiego Chóru Dziecięcego oraz obejrzymy występ Studia Teatru Muzyki i Tańca. Uwaga! By wziąć udział w koncercie, należy mieć darmową wejściówkę. Wejściówki dostępne będą od godz. 12.00, 10 listopada pod tym linkiem.

Od takiej liczby atrakcji można zgłodnieć! Na szczęście na ratunek przybywa firma Masters Catering, która dla wszystkich uczestników przygotuje pyszny poczęstunek. Na mniejszych i większych łasuchów czekać będzie także stoisko z lodami Good Lood.

Rozwijanie empatii oraz budowanie właściwych zachowań od najmłodszych lat to cele przyświecające wyjątkowym warsztatom, jakie oferują Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI oraz Grupa Migawki. Doświadczymy dzięki nim rzeczywistości osób niewidomych, m.in. za pomocą gier sensorycznych, oraz poznamy świat osób głuchych i fascynujący język migowy. Przez zabawę możemy przeciwdziałać dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

W ICE Kraków będzie też obecna Fundacja Mam Marzenie, która przez cały listopad prowadzi zbiórkę nowych zabawek, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umilić czas dzieciom, dla których szpital jest drugim domem. 25 listopada każdego roku, w Dzień Pluszowego Misia wolontariusze przekazują zebrane zabawki małym pacjentom. Gorąco zachęcamy, by włączyć się do tej wspaniałej akcji!

Dzień Dobry ICE Kraków odbędzie się w niedzielę 20 listopada w godzinach 10.00-14.00. Wydarzenie jest darmowe, wstęp wolny. Wejściówki obowiązują wyłącznie na koncert – do pobrania od godz. 12.00, 10 listopada tutaj.

Dzień Dobry ICE Kraków organizują: Miasto Kraków, KBF, Kraków5020, Kids in Kraków.

 

Wspierają nas

Miasto Kraków
Agencja Rozwoju Miasta Krakowa
Unia Europejska
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter