Przejdź do treści
Powrót

Jakub Józef Orliński i Capella Cracoviensis na powitanie nowego roku

Już 6 stycznia 2021 roku na platformie PLAY KRAKÓW odbędzie się premiera wyjątkowego wydarzenia: na symboliczne powitanie nowego roku wystąpią Jakub Józef Orliński i Capella Cracoviensis. Recital zarejestrowany w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego ICE Kraków będzie jedną z ważniejszych premier koncertowych na krakowskiej platformie VOD i pozostanie dostępny dla słuchaczy przez cały rok.

Jakub Józef Orliński to nagrodzony wieloma laurami kontratenor o światowej sławie. Pisał o nim m.in. „The New Yorker”, a rodzima „Polityka” nagrodziła go swoim Paszportem za „piękny głos, charyzmę estradową, pracowitość, ambitne kształtowanie repertuaru i pokorę wobec muzyki”.

Powstała w 1970 roku Capella Cracoviensis to jeden z najciekawszych zespołów na współczesnej scenie muzyki dawnej, który jest częstym gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych. Od 2008 roku na czele orkiestry stoi Jan Tomasz Adamus, dyrygent, organista i klawesynista.

To właśnie Jakub Józef Orliński wspólnie z Capellą Cracoviensis symbolicznie zakończą okres świąteczny i rozpoczną karnawał wyjątkowym koncertem, w którym wybrzmią interpretacje arii i recytatywów z wielkich oratoriów George’a Friderica Handla. Jak podkreśla Jan Tomasz Adamus, dyrektor Capelli Cracoviensis: „To najbardziej zmysłowa muzyka, zjawiskowy śpiewak i jedyna orkiestra, która potrafi uskrzydlić ludzki głos w całym jego wielowymiarowym pięknie”.

Koncert, który został zarejestrowany w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum Kongresowego ICE Kraków 14 grudnia 2020 roku będzie miał oficjalną premierę 6 stycznia 2021 roku. Czarująca intymnym światłem sala, wymagające technicznie i doskonale znane arie z Samsona, Mesjasza i Teodory w wykonaniu chyba najbardziej rozchwytywanego obecnie kontratenora świata – to będzie gwiazdorskie otwarcie nowego roku na platformie PLAY KRAKÓW.

Na koncert zapraszają Miasto Kraków, KBF i Capella Cracoviensis.

 

Jakub Józef Orliński, Capella Cracoviensis
Premiera: 6 stycznia 2021, godz. 18.00 na www.playkrakow.com

Program koncertu:

 1. Then long eternity shall greet… Joys that are pure (recytatyw i aria z oratorium Samson)
 2. But who may abide (aria z oratorium Mesjasz)
 3. Return, O God of hosts!… To dust his glory (aria i chór z oratorium Samson)
 4. Concerto grosso a-moll HWV 322 (część 1)
 5. The raptur’d soul defies the sword (aria z oratorium Theodora)
 6. He was despised (aria z oratorium Mesjasz)
 7. Deeds of kindness (aria z oratorium Theodora)
 8. Concerto grosso a-moll HWV 322 (część 2)
 9. Behold, a Virgin shall conceive… O thou that tellest good tidings (recytatyw i aria z oratorium Mesjasz)
 10. Or lull’d with grief… Sweet rose and lily (recytatyw i aria z oratorium Theodora)
 11. Ye sons of Israel… Weep, Israel (aria i chór z oratorium Samson)

 

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja