Przejdź do treści
Powrót

Bohaterowie z niepewną przyszłością. Mastercard OFF CAMERA zainauguruje platformę PLAY KRAKÓW

Pięć filmów starannie wybranych przez programerów festiwalu Mastercard OFF CAMERA będzie można zobaczyć tylko na platformie PLAY KRAKÓW przez miesiąc – począwszy od 11 września. To specjalna sekcja „Co może przynieść nowy dzień” pełna nagłych zwrotów akcji, niespodziewanych wypadków losowych i osobistych perturbacji bohaterów. To wcale nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla tych, którzy zalogują się na platformę pełną krakowskiej kultury.

Jedno jest pewne – w 2020 roku nic nie jest pewne. „Co może przynieść nowy dzień” to kolejna nowość w programie 13.Mastercard OFF CAMERA. Filmy pokazywane w ramach sekcji udowadniają, że z niezaplanowanych, krzyżujących niejednokrotnie szyki wydarzeń, może wyłonić się „nowy, wspaniały świat” Czym zaskoczą nas filmowcy?

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. „Nędznicy” to uznawany za jeden z najlepszych europejskich filmów roku. Podbił canneński festiwal, zdobywając jedną z głównych nagród, a następnie znalazł się wśród nominowanych do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Tytuł filmu francuskiego reżysera Ladja Ly nawiązuje do głośnej XIX-wiecznej powieści autorstwa Victora Hugo. Akcja rozgrywa się jednak współcześnie, w podparyskim Montfermeil, które wręcz pulsuje od napięć, gniewu oraz niepewności. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Mocne, wstrząsające i trzymające w napięciu kino społeczne.

„Moja mała Zoe” to autorski projekt cenionej francuskiej aktorki Julie Delpy, która występuje tu w potrójnej roli. Nie tylko wciela się w rolę głównej bohaterki Isabelle, odpowiedzialna jest także za scenariusz oraz reżyserię. To poruszająca, pełna emocji i trzymająca w napięciu opowieść o tym, ile jest w stanie zrobić z miłości do dziecka kochająca matka.

Lucy, bohaterka filmu „Korpoludki”, to ekscentryczna szefowa korporacji, która wpada na pomysł, jak zintegrować swoich sfrustrowanych i nieco wypalonych pracowników. Kobieta postanawia zorganizować wspólny wyjazd do jaskiń w Nowym Meksyku. Czarne, balansujące na granicy dobrego smaku poczucie humoru to podstawowe narzędzie, za pomocą którego Patrick Brice wyśmiewa nowoczesne korporacje i panujące w nich zasady. Pomaga mu w tym wcielająca się w główną rolę Demi Moore.

“Kłamstewko” Lulu Wang to pełna wdzięku, serca, humoru oraz wzruszeń komedia o rodzinie, która postanawia zataić przed ukochaną babcią informację o jej złym stanie zdrowia i tłumnie ją w tym trudnym momencie odwiedzić. Członkowie rodziny nadciągają zatem z odległych stron świata pod pretekstem wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Wszystkie tajemnice są dozwolone, bo dzięki temu rodzinny zjazd nie wzbudza podejrzeń nestorki rodu. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli.

„Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona nie jest kolejną opowieścią o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami wyłącznie najlepsze chwile. Nie sugeruje także, że wystarczy zapisać się na kurs tańca, by wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret dojrzałej kobiety, która znalazła się nagle w kompletnie nieznanej sobie sytuacji. Intensywna, a jednocześnie subtelna opowieść, w której znajdzie się miejsce na bezsilność i zagubienie, tak często towarzyszące przecież miłosnym kryzysom, ale również na chwile śmiechu, wzruszenia oraz radości, zupełnie nieoczekiwanie odkrywane w momentach życiowych przełomów. Aktorski popis Annette Bening i Billa Nighy’ego.

Więcej informacji o programie 13.Mastercard OFF CAMERA można znaleźć na stronie www.offcamera.pl

PLAY KRAKÓW to miejska platforma VOD – jedyna taka w Polsce. Można na niej znaleźć materiały zarejestrowane i udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, a także wydarzenia transmitowane na żywo.

Platforma ma być narzędziem, umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są jej spragnieni. Już od kilku miesięcy działamy w sferze online. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Dlatego Kraków od teraz będzie miał jedno miejsce, w którym zamieści wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby ze względu właśnie na swój walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

PLAY KRAKÓW to platforma Miasta Krakowa, której operatorem jest KBF.

Włącz PLAY KRAKÓW i odkryj jeszcze więcej KULTURY razem z nami!

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter