Przejdź do treści
Powrót

Aleja Operetkowa w Nowej Hucie: koncerty odwołane

Z przykrością informujemy, że zaplanowane na najbliższy weekend wydarzenie Aleja Operetkowa w Nowej Hucie zostało odwołane. Była to bardzo trudna decyzja, najważniejsze jest jednak dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian.

W związku ze zwiększeniem liczby zachorowań na koronawirusa problem pandemii COVID-19 w Polsce niestety się nasila. Wprawdzie od połowy czerwca notowaliśmy w naszym kraju więcej ozdrowień niż zakażeń, jednak od 20 lipca sytuacja ta zaczęła się zmieniać. Właśnie dlatego od miesiąca Ministerstwo Zdrowia dzieli powiaty naszego kraju na trzy strefy o różnym nasileniu zachorowań.

W ciągu ostatniej doby w województwie małopolskim potwierdzono aż 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, z czego w samym Krakowie – 59 przypadków.

W konsekwencji Ministerstwo Zdrowia objęło Kraków żółtą strefą epidemii SARS-CoV-2.

Zgodnie z wytycznymi resortu: jeśli na danym terenie odnotowano między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy osób, zostaje on objęty strefą żółtą. Jeśli nowych zachorowań jest powyżej 12 na 10 tysięcy, wówczas objęty on zostaje strefą czerwoną.

Przypominamy obostrzenia obowiązujące w strefie żółtej dotyczące organizacji imprez:

W strefie żółtej na różnego typu imprezach może znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2, a nie, jak do tej pory – na 2,5 m2. Widownie, w tym kinowe, mogą być wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach plenerowych może uczestniczyć do 100 osób.

Przypominamy, że utrzymany jest obowiązek zakrywania nosa i ust przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, m.in. w środkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych lub usługowych, zakładach pracy i budynkach użyteczności publicznej oraz w miejscach ogólnodostępnych, chyba że zachowana będzie odległość 1,5 m.

Uznaliśmy, że odwołanie wydarzenia Aleja Operetkowa w Nowej Hucie będzie słusznym rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu mieszkańców miasta. Nieustannie monitorujemy sytuację i będziemy na bieżąco informować o kolejnych wytycznych służb sanitarnych oraz o wynikających z nich decyzjach.

Wspierają nas

Partner
Partner dla Krakowa
Partner dla Krakowa
Partner Strategiczny
Mecenas KBF
Partner
Projekt i realizacja

Subscribe to our newsletter