Powrót

Hoover Table

Nazwa Hoover Table („stolik Hoovera”) to nawiązanie do inicjatywy Herberta Hoovera, amerykańskiego działacza i polityka, który jeszcze przed objęciem urzędu prezydenta USA (1929-33) organizował jako szef powołanej w 1919 roku Amerykańskiej Administracji Pomocy działania wspierające Polskę w walce z głodem.

W szczytowym momencie akcji, na początku lat 20. ubiegłego wieku, dożywianych było ponad 1,3 mln dzieci polskich dzieci w trzech tysiącach miast i wsi. Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych postanowił w 2018 roku przypomnieć sylwetkę prezydenta Hoovera i tym samym uczcić 100. rocznicę nawiązania oficjalnych relacji polsko-amerykańskich. Hoover Table to realizowana z poparciem Miasta Krakowa i w licznym gronie partnerów akcja, dzięki której firmy – od wielkich spółek biznesowych po lokale gastronomiczne – mogą wspierać młodzież z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Podsumowaniem tych starań jest co roku uroczyste spotkanie darczyńców i beneficjentów oraz koncert z udziałem znakomitych polskich i amerykańskich wykonawców. KBF współorganizuje tę finałową galę, wspiera także promocyjnie ideę akcji.

Wspierają nas

Partner
Partner Strategiczny
Mecenas Firma Suempol
Partner